PONDĚLNÍ GLOSY 23.03.2015

Miroslava Macka
Chvíli jsem po několika letech koukal na Otázky Václava Moravce a musím říct, že od doby Miroslava Sládka neměla česká politika takovou komediální šmíru jako je Andrej Babiš. Jeho stokrát opakovaná hláška „Já s tím nemám problém!“ vejde určitě do teatrálních dějin…
Bohužel vstupné, které zaplatíme v toku času za tuto smutnou frašku, bude velmi, velmi vysoké…
Pozvat pak dva agenty StB do jednoho diskusního pořadu je také „odvážný“ dramaturgický počin…

Česká televize přinesla v minulém roce o Miloši Zemanovi 51 pozitivních zpráv a o Bohuslavu Sobotkovi 22. Naopak negativních zpráv o prezidentovi bylo 388 a o premiérovi 179. Myslím, že to dokonale vyjadřuje vztah redaktorů ČT k výše uvedeným lidem - a od spacákové revoluce jim přece „veřejnoprávní“ ČT v podstatě patří.

Za pár dnů vejde na Slovensku do praxe neskutečná zhůvěřilost, zvaná „daňová licence“. Podnikatel, který v minulém roce nevytvořil žádný zisk, zaplatí pokutu s názvem „daňová licence“. Ta bude v závislosti na obratu a na tom, zda je podnikatel plátce DPH či nikoliv, ve výši 480 - 2880 Euro..
Že jste první roky podnikání hodně investovali? Že jste na čas utlumili podnikání kvůli nemoci či mateřské? Nezájem! Budete po zásluze potrestáni, neboť jste sprostí podezřelí z daňových úniků.

S názory poslance Stanislava Humla nesouhlasím v podstatě nikdy, ovšem tentokrát jeho poznámce k přejezdu amerických jednotek Českem nemohu upřít jedovatý humor:
"Protože pojedou cestou na západ, pak jde logicky o nácvik ústupu. I to je třeba cvičit."

Protikorupční policie navrhla státnímu zástupci obžalobu kvůli způsobu uzavření smlouvy o smlouvě budoucí mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) a protonovým centrem z roku 2006, kterou uzavřel Rathem dosazený nucený správce VZP Pečenka.
No konečně!

Zpráva: Šéfka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová na ekonomickém fóru v Číně prohlásila, že její organizace chce spolupracovat s Asijskou bankou pro investice do infrastruktury (AIIB), vedené Čínou. Její prohlášení ale vzbuzuje rozpaky.
Asijská rozvojová banka má více než 30 členů a její aktivity jsou podobné činnosti Mezinárodního měnového fondu. Cílem banky je především podpora rozvoje Asie a jednotlivých regionů. Do banky se přitom zapojují i některé západní země. O členství už požádala Francie, Velká Británie, Německo, Itálie a Nový Zéland.
Proti aktivitám Asijské banky se dlouhodobě vymezují Spojené státy. Těm vadí sílící vliv Pekingu a obávají se toho, že organizace nebude ve svých aktivitách zohledňovat sociální otázky a problematiku životního prostředí, jak navenek proklamuje.
Dodávám:
Zohledňování sociálních otázek a problematika životního prostředí? Nezapomněli náhodou na ten jeden jediný skutečný důvod?

Tomáš Klvaňa v jednom z rozhovorů:
Říkat obsazení Československa Rudou armádou v květnu 1945 osvobození, vyžaduje zavřít oči nad tím, co se dělo v následujících třech letech: posílení komunistů, podrývání demokracie a nakonec puč nastolující totalitu. Nešlo podle mě o žádné osvobození. Rudá armáda Československo dobyla.
K tomu Čechoameričan Daniel M. Zak:
Rudá armáda nás hanebně napadla a tak ukončila slibně se rozvíjející česko - německý dialog, který probíhal tu v Lidicích, tu v Ležácích, popř. v Terezíně.

Viliam Buchert v Reflexu:
Vzpomínáte na začátek ledna a teroristické útoky v Paříži? Svět byl šokován, politici vydávali jedno prohlášení za druhým, milióny lidí tvrdily, že jsou jakýmsi Charliem (podle vyvražděné redakce satirického časopisu Charlie Hebdo). V Paříži islamističtí hrdlořezové zabili 17 lidí. V Tunisu bylo zavražděno 20 osob, z toho většinu tvořili zahraniční turisté. Není snad život zabitých Japonců, Italů, Poláků či Španělů stejně důležitý jako život Francouzů? Je. Ale při vší úctě nemá Tunisko takové postavení a sílu jako Francie.

Exministr zdravotnictví Leoš Heger si vzpomněl na komunistické heslo „Každému podle jeho potřeb“, jen zapomněl na to, že potřeba zdravotní péče je nezastropená a tudíž nekonečná, a tudíž pravil: „Ze zdravotního pojištění by mělo být nemocnému člověku hrazeno prakticky vše, co jeho zdravotní stav vyžaduje.“„

Z blogu Honzy Mikuly
Evropské unii vládnou ti nejhorší z nejhorších nikoliv kvůli nešťastné historické náhodě, ale protože tato organizace disponuje nepředstavitelnou mocí. Moc láká každého člověka. Ale aby ji získal a dlouhá léta si ji udržel, vyžaduje to maximálně ohebnou páteř a žádné morální zábrany. Takhle nízký charakter má jen málokdo.