PONDĚLNÍ GLOSY 16.03.2015

Miroslava Macka
Milan Fridrich ke zmizení Putina:
Maocetung během své vlády několikrát zmizel a nikdo nevěděl kam. Šířily se spekulace, že zemřel nebo je vážně nemocen, nebo byl převrat… Jednou se jej ptali, proč nechává národ v obavách a nejistotě, co s velkým vůdcem je, s mrazivým humorem jemu vlastním, odvětil: "Rád se dívám, jak přitom krysy vylézají z děr."

Pobaveně se pochechtávám debatám o vyváženosti či nevyváženosti České televize, neboť si představuji výsledek, kdyby všichni redaktoři poctivě přiznali, koho volili v prezidentských volbách a jakou stranu volili při posledních volbách parlamentních…

Robert Malecký na www.ceska-justice.cz:
Pelikán mimochodem pochopil, že pokud nechce dopadnout jako Jiří Pospíšil, se kterým se také po nějaké době v justici už nikdo nebavil, musí něco změnit. Už před pár týdny začal objíždět republiku, dělá vstřícný dojem.
Druhá tvář Roberta Pelikána je skrytá. Kdybychom se na ni podívali pozorněji, možná by trochu připomínala rysy Andreje Babiše. Už víme, že je nový ministr připraven na ministerstvu prosazovat jeho zájmy a zájmy jeho hnutí (pokud to není totéž). A to i ve věcech, do kterých politici nos strkat nesmějí, což, jak rovněž víme, jde zrovna na ministerstvu spravedlnosti docela dobře.
Tak se budeme dívat, která tvář převáží.