ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.03.2015

Miroslava Macka
Rusko dodá USA šedesát raketových motorů RD-181. Kontrakt má hodnotu více než miliardu dolarů. Objednávka byla učiněna bez ohledu na sankce, které USA a Evropská unie uvalily na Rusko. Motory budou použity pro americké rakety Atlas V a Antares, nosiče těžkých nákladů.
Dodávám: Když sankce, tak sankce! A ty musí bolet! Zvláště Evropu…

Petr Ševčík na Neviditelném psu:
Dotace jsou největším zlem, jež naši ekonomiku po roce 1989 postihlo. Vracejí nás zpátky do socialismu, do doby, kdy schopnost vyplnit dotazník a správné známosti jsou důležitější, než co skutečně umíte a co ocení zákazníci.

Petr Hampl:
Václav Bělohradský nedávno napsal, že přímá volba prezidenta rozdělila národ. To není přesné. Přímá volba ukázala rozdělení, které už existovalo. Na jedné straně vzdělaní, bohatí, inteligentní, kultivovaní lidé žijící z dotací a státních či korporátních rozpočtů, na druhé straně řemeslníci, chlapi z fabrik, podnikatelé, servírky, kadeřnice, zdravotní sestry a masa dalších obyčejných lidí, kteří těm vznešeným platí jejich pohodlný život. Pokud se ozvou, jsou označováni za nácky. A tihle lidé najednou zjistili, že mohou elity přehlasovat! To je naprosto revoluční zjištění. A to je skutečný důvod, proč Miloš Zeman, ač si jako prezident počíná velmi dobře, vyvolává takovou nenávist. Pro vládnoucí elitu je Miloš Zeman živou připomínkou, že i ona může být poražena.