ÚTERNÍ GLOSY 3.03.2015

Miroslava Macka
Předpokládám, že vláda dnes schválí podivnou věc: ve čtvrtek by se měly rozeznít sirény a zvony k uctění památky obětí brodské tragédie.
Znamená to, že po každé vraždě se tentýž rituál bude opakovat? Nebo jen od dvou, tří, čtyř obětí výš? Budou v budoucnu znít sirény, i když havaruje autobus nebo v neděli večer zahyne na silnicích více než x lidí?
Myslím, že kdo chtěl uctít památku brodských mrtvých, již tak dávno v duchu a tiše učinil…

Andrej Babiš na sjezdu ANO:
Jsme tady proto, že politické strany, které se tu od revoluce střídaly u vlády, selhaly. Nezvládly definovat strategii naší země, nezvládly definovat národní zájmy a hodnoty, ale ani se za celou dobu nenamáhaly vést a iniciovat debatu o tom, co národní zájmy a hodnoty jsou či mohou být.
Dodávám:
Vážení čtenáři, slyšeli jste někdy o Babišem prosazované strategii naší země či jeho definici národních zájmů a hodnot, se kterou vstoupil do debaty, kterou inicioval?

Petr Robejšek:
Západní společnosti a s nimi i ta naše vykazují již delší dobu příznaky dekadence. Moje soukromá definice dekadence zní takto: Dekadentní je ta společnost, která upřednostňuje toho, kdo její normy porušuje, před tím, kdo je dodržuje.