PONDĚLNÍ GLOSY 2.03.2015

Miroslava Macka
Komplexně Geniální Babiš překonal volebním výsledkem na svém sněmu všechny očekávání! Nejen, že se vyrovnal nedostižnému Kim Ir Senovi, ale také se nás snažil přesvědčit, že stal liberálním pravicovým politikem. Jen mu to kazí ČSSD. Bylo by to k smíchu, kdyby to nebylo k pláči.

Jakub Horák:
Všechny ty negativní názory na sjezd ANO nikam nepovedou. Na celé to hnutí se musíme dívat jako na určitý druh podpůrné terapeutické skupiny. Psychiatr se také nevysmívá svým pacientům, i když mu jejich chování přijde divné. Podejme jim pomocnou ruku a pomozme těm lidem integrovat se do normální společnosti.

Bude velmi zajímavé sledovat, kterak Martin Komárek vyhodnotí svoje propadnutí na sněmu ANO: lezl do zadku Babišovi málo nebo přespříliš?

Kdyby mělo ministerstvo spravedlnosti smysl pro humor, předalo by Rathovi odškodné v krabici od vína.

Zpráva Hospodářských novin:
Měsíc po urovnání problému s platy soudců hrozí státu další nečekané vyplácení peněz. Tentokrát firmám. Patrně je bude muset odškodnit za to, že neoprávněně dlouho zadržoval jejich peníze. Státní kasu by to hrubým odhadem mohlo vyjít až na miliardu korun.
Kvůli podezření na daňové úniky finanční úřady loni v lednu spustily akci, kdy stovkám hlavně mezinárodních firem odmítaly vyplácet zpět DPH. Dohromady šlo o 13 miliard korun. Protože se ale v drtivé většině případů žádné podvody neprokázaly, stát nakonec peníze společnostem vrátil. Často ale až téměř po roce, což mnoha firmám působilo potíže.
Dotčené podniky proto požadují odškodné - tedy aby jim stát vyplatil ze zablokovaných peněz úrok. A ten jim loni na podzim přiznal Nejvyšší správní soud. V přelomovém rozhodnutí řekl, že firmy mají nárok na "bolestné" ve výši čtrnácti procent, protože stát jim peníze zadržoval neúměrně dlouho. A tento měsíc svůj verdikt zopakoval.
Dodávám:
A opět - stát zavinil, stát bude muset platit…to mizerné rozhodnutí přece někdo vymyslel, spustil, je za něj odpovědný a tedy by logicky měl přijít o funkci a platit a platit…
Jenže nárok na peníze nevzniká automaticky a firmy by se o peníze musely soudit, což mnohé neučiní, neboť nechtějí následně zažít mstu finančních úřadů…

Tomáš Haas:
Prezident Porošenko udělal z kriminálně stíhaného Saakašviliho oficiálního nákupčího zbraní pro Ukrajinskou armádu. A Saakašvilii se snaží stupňovat válečnou hysterii aby svou činnost zdůvodnil.
Dalo by se říci, že je s podivem, že Evropa akceptuje bez jakékoliv reflexe člověka, který se ji již před několika lety snažil vtáhnout do válečného dobrodružství. Tehdy ještě zavládl zdravý rozum a Saakašviliho soukromá válka s Ruskem skončila jeho rychlou porážkou a nakonec i odsouzením Evropskou unií jako viníka války, která přinesla množství lidských obětí na všech stranách, včetně Gruzie. A nakonec i jeho odsouzením samotnými Gruzínci, kteří dnes marně žádají jeho vydání, aby se tento dobrodruh za své zločiny mohl zodpovídat před gruzínským soudem.
Vzpomeňme si, kdo jej tehdy u nás podporoval - tatáž rusofóbní sestava…

Opsáno z facebooku:
Špekáček: 40 % masa.
Salám: 60 %.
Šunka: 80 %.
Andrej Babiš: 100 %