ÚTERNÍ GLOSY 17.02.2015

Miroslava Macka
Exministryně spravedlnosti Válková si v mediích „pouští hubu na špacír“. Pro Komplexně Geniálního Babiše z toho plyne jasné naučení: do funkcí vždy navelet jen mladé lidi, kteří mají většinu života a kariéry před sebou a budou tedy, řečeno s prezidentem Zemanem, předposraní…(Dovoluji si parafrázovat Erika Besta).

Zpráva:
Česko by kvůli sporu o naftu uskladněnou v německých zásobnících společnosti Viktoriagruppe mohlo přijít až o 1,5 miliardy korun.
Dodávám:
O tom průšvihu se píše již dlouho, zatím jsme se však stále nedozvěděli, čí podpisy jsou na smlouvě s tajemnou společností Viktoriagruppe, potažmo kteří z českých podnikatelů či politiků ji prostřednictvím bílých koní vlastní. Minimálně ty podpisy úředníků na smlouvě jsou snad lehce dohledatelné…

Řecko včera opětovně odmítlo prodloužení stávajícího „záchranného programu“ o půl roku. Konec února, kdy má Řecko splatit část dluhu, se rapidně blíží, a tak lze předpokládat, že stejně rapidně poroste nervozita Evropské unie. Zdá se totiž, že Řecko se ocitlo v situaci „desperada“, který už nemá co ztratit a podle toho se chová a jedná.