STŘEDEČNÍ GLOSY 11.02.2015

Miroslava Macka
Slavnostní odhalení lavičky v Oxfordu připomínající odkaz Václava Havla. Při této příležitosti místopředseda vlády Bělobrádek uskutečnil konzultace s britským ministrem pro vysoké školy, vědu a výzkum G. Clarkem a také se účastnil akce k výročí listopadu na české a slovenské ambasádě.
Tato dvoudenní listopadová cesta do Velké Británie nás přišla na 790.000.- Kč. Tak tomu říkám dobře investované peníze! Ihned jsem si vzpomněl na starý vtip: Recepce je akt, při němž pracující ústy svých představitelů pojídají výsledky své práce.

Zpráva:
Developeři a logistické firmy připravují výstavbu velkých distribučních center s plochou kolem sta tisíc metrů čtverečních, které až dvojnásobně předčí dosavadní největší tuzemské sklady.
Dodávám:
Tak tomu říkám inovační náboj! Těch českých výrobků s ohromnou přidanou hodnotou, co se v nich bude vyrábět!

Z textu Martina Neznala na Neviditelném psu:
Svět řízený pravidly mediálních rad je krásný svět. Jasný a přehledný. Umožňuje pochopit, proč je změna globální teploty o půl stupně pro budoucnost naší civilizace evidentně zkázonosnější než bídná hemživost spermií. Proč jsou některé amnestie humánní, promyšlené a osvobozující, zatímco jiné zločinné a sprosté. Proč je psychologicky i politicky správné podporovat Albánce proti Srbům a proč jsou nám Albánci mentálně, historicky i kulturně mnohem bližší. Proč je záslužné protestovat proti útlaku homosexuálů v českých zemí a v Rusku, proč máme podepisovat petice na obranu Vzbouřených Kočiček, zatímco v Saudské s námi spřátelené Arábii hrozí homosexuálům kamenování a Vzbouřené Kočičky by bez úhony ani nestihly vystoupit z letadla na letišti v Rijádu. Proč se nesmí pít rum vyrobený z rumové tresti a z bramborového lihu, jíst marmeláda z borůvek, proč se nesmí kouřit v hospodě a na zastávce autobusu, kde je cigareta nejlahodnější, proč nesmí být splachovadlo plné vody a proč soused nesmí dostat jitrnici z mého vepře. Proč nesmím plácnout vlastní dítě, když těch několik málo dobrých ran, které jsem v dětství dostal, mi nijak neublížilo, ba naopak, možná mě zachránily před peklem na Zemi.

Čtenář glos P. H. mi napsal:
Poslanci si po nedůstojném (a hlavně hloupě zbytečném) hašteření na konci loňského roku odhlasovali zvýšení platů o 2,9 % pro rok 2015 a mohli se tak těšit na přilepšení v průměru o 1500 Kč. Jak ale udiveně uvedla poslankyně Vlasta Bohdalová, na účtu ji za leden přibylo k výplatě jen 117 Kč. Někteří poslanci, zejména ti zdaleka dojíždějící a tedy pobírající vyšší náhrady, našli ve výplatě dokonce nižší částku než v loňském roce.
Jak následně zjistila investigativní poslankyně Bohdalová, v novele o dani z příjmu byla schovaná změna spočívající ve zdanění náhrad, které uvedené zvýšení mezd poslanců v podstatě eliminuje. Paní poslankyně za všechny další udivené poslance dodává: "Vůbec si nejsem jistá, že se něco takového projednávalo a nikdo nás na to ani neupozornil. A my to v té smršti zákonů asi přehlédli."
Existuje snad lepší příklad toho, v jak hluboce nekoncepčním amatérismu vznikají právní předpisy této země?

Opsáno z facebooku:
Dnes mi doma vypadl na 20 minut internet, tak jsem šel do obýváku popovídat si s rodinou. Jsou to celkem milí lidé.