ÚTERNÍ GLOSY 10.02.2015

Miroslava Macka
Nejvyšší kontrolní úřad zjistil, že v letech 2011 - 2014 vynaložilo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na propagaci vědy téměř dvakrát více peněz než na její uplatnění v praxi. To je ovšem zcela pochopitelné: rozhodující byrokrati mají dozajista více známých, který jim z vyplacené sumy vrátí „všimné“, mezi přemnoženými obchodníky s deštěm, než mezi průmyslníky a vědci.

Lednový nárůst inflace odborníky překvapil, zní zpráva. Očekávali totiž, že se ekonomika ocitne v deflaci.
Také vám naši ekonomičtí odborníci připomínají silničáře při výskytu prvního sněhu?
Měl bych takový návrh: všelicí experti vždy dostanou zaplaceno, až když jejich prognózy vyjdou. Nevyjdou-li, nedostanou nic. Nevyjdou-li často, chvályhodně vymřou hladem.

Tři tisíce Kosovanů proudí měsíčně do Německa. Nemělo by udělit nějaké vysoké státní vyznamenání Madeleine Albrightové? Nebo alespoň nějakou tu brož? Její design by byl nasnadě…

Politolog Robejšek:
Pokud selže plán Merkelové, přijde dodávka zbraní Ukrajině. Pro Evropu to bude fatální. USA to vědí, chtějí oslabit jak Rusko, tak nás.
Francouzský exprezident Sarkozy:
Jsme společně s Ruskem součástí evropské civilizace, nelze se divit Krymu, že se připojil k Rusku. Zájmy Ameriky a Evropy ve vztahu k Rusku se liší. My si novou studenou válku mezi Evropou a Ruskem nepřejeme.
Dodávám:
Zatracení rusofilové a Putinovi zaprodanci!

Když už se v posledních dnech tak často vracíme do historie:
TGM o Mussolinim, jenž obdržel v roce 1926 Řád Bílého Lva za svůj kladný postoj k husitství (napsal o něm knihu Giovanni Huss - il Veridico, tedy Jan Hus - pravdomluvec):
„Je to muž velmi energický, velmi prozíravý a činný. V zahraniční politice ukázal se výborným ministrem, připraveným, opatrným, obratným. Je jistě jedním z nejprozíravějších mužů přítomné doby a jeho činnost přinesla vaší zemi nemálo prospěchu.“

Pavel Hasenkopf o slovenském referendu:
Účast byla vyšší než při volbách do Evropského parlamentu.
Že referendum bude neplatné bylo jasné předem, nikdy nebude referendum, ke kterému by přišlo víc jak 50% voličů.
Více než 90% těch, co přišli, celkem 18% populace, jsou pro tradiční rodinu a proti hokus pokusům na dětech za účelem sobeckého uspokojení homosexuálních mindráků.
Méně než těch, co přišli, tedy pouhá 2% populace, jsou pro manželství homosexuálů.
Lze předpokládat, že ti, pro které jde o zásadní otázky, přišli všichni.

Opsáno z facebooku:
Vyrojila se spousta analýz, že Putin chce válku. Kam zapadly ty nedávné analýzy, že na válku nemá peníze?