PÁTEČNÍ GLOSY 30.01.2015

Miroslava Macka
Čím více informací o norském systému odebírání dětí státem člověk má, tím více a více je přesvědčen, že za vším jsou - jak jinak - prachy. Stovky soukromých firem si z toho v Norsku udělaly dojnou krávu a mají jeden jediný zájem: udržet ten lukrativní kšeft v chodu.
Přečtěte si kupříkladu http://machpetrmach.blog.idnes.cz/c/445963/Norsky-system-odebirani-deti-je-vynosny-kseft-Posudte-sami.html

Ministerstvo zdravotnictví chystá zákon, který by nařizoval provozovnám, které prodávají alkoholické nápoje (prodejny potravin, restaurace, herny, stánky s občerstvením), ručit pod hrozbou pokuty za to, že v daném prostoru nepopíjejí osoby mladší 18 let anebo že tam v podroušeném stavu nepřijdou odjinud.
„To by v praxi znamenalo, že při vstupu by podezřelý návštěvník musel být dotázán na plnoletost, a pokud plnoletý nebude, musí podstoupit dechovou zkoušku nebo test na alkohol,“ dodal k tomu Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.
Nemohu se zbavit silného dojmu, že jsme diktaturu proletariátu vyměnili za diktaturu dobroserů. A další povinnost rodičů, starat se řádně o nezletilé děti, převezmou na svá bedra byrokraté.

Arašídové tatranky od Opavie mají na obalu reklamní slogan: „Již od roku 1945“. Dnes je ovšem vyrábí nadnárodní firma Mondelez a namísto arašídů obsahují jen arašídové aroma…
Jak typické! Samozřejmě, že nejde o prachy, ale o úzkostlivý strach o alergiky, že ano?

Na zprávě o tom, že v berlínské základní škole Jense Nydahla mluví mezi sebou jen tři děti německy, ostatní pak arabsky nebo turecky, mne zaujalo ještě něco jiného: škola má 313 žáků, rodiče 285 z nich pak žijí ze státní podpory.
Tak tomu říkám multikulturní obohacení!

Zpráva:
Vánoční marketingová kampaň ministerstva zemědělství České Vánoce spojená se spotřebitelskou soutěží za 32 milionů korun skončila teprve před deseti dny, resort ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) už chystá celou řadu dalších zakázek na podporu českých potravin a zemědělství v řádu jednotek až stovek milionů korun.
Jendou z prvních je projekt Poznej svého farmáře, u něhož úřad počítá s výdaji ve výši 3,9 milionů korun bez DPH. „Projekt je cílen na opravdu drobné zemědělce, kteří mají rostlinnou a živočišnou výrobu a zároveň vytvářejí i konečnou potravinu. Zveme lidi, aby se přišli na farmu podívat, aby mohli vidět praktický život a výrobu potravin,“ vysvětluje Jurečka.
Vítěz zakázky bude zodpovídat za propagaci a organizaci celkem 13 půldenních akcí na rodinných farmách. Resort počítá, že každá z nich přiláká 300 až 500 lidí. „Mohou mluvit přímo s rodinnými příslušníky. Chceme tak přispívat k popularizaci tohoto druhu podnikání a způsobu výroby potravin,“ dodává Jurečka.
Dodávám:
Státní úředníci jsou setrvale schopni vymýšlet neskutečné pitomosti, jen aby si hrábli do našich kapes a přišli se svými kamarády lacino k penězům.

Erik Best:
Pracovat na vysoké pozici pro českého mediálního oligarchu je jako dříve vstoupit do KSČ.

Opsáno z facebooku:
Syna jsem myl ve vaně, když byl malý, lehal si k němu do postele, hladil jsem ho, když jsem mu četl pohádku na dobrou noc. Dceru myji ve vaně, večer si k ní lehám, čteme pohádky a mazlíme se spolu před spaním.
Tak si to shrneme. Hladím svoje děti, spím se svými dětmi, miluji své děti. Podle úředníků budu asi pedofil. Jo, a abych nezapomněl, v počítači mám spoustu fotek nahých dětí. U bazénu na zahradě, z prázdnin…ano, jsem zřejmě pedofil.
Propracováváme se pozvolna k tomu, že dítě bude od určitého věku vychováváno státem, aby získalo ty správné návyky a rodič, který své dítě miluje, bude vaporizován?
V dětech se přece musí vypěstovat touha po penězích, dravost, dítě si musí vštípit do paměti, že je jen ono, a nic jiného. Lásku ne, soucit ne, pouze úctu k nadřízeným…

Čtenář glos V. M. mi napsal:
V glosách z 23.1.2015 jste upozornil na zprávu o údajném přesunu 200 tanků a 2000 ozbrojenců z Ruska s tím, že to snad zaznamenají i americké družice. Zřejmě se tak nestalo. Přitom každý typ tanku na Ukrajině měří i s délkou hlavně cca 10m a doporučená vzdálenost mezi tanky při přesunu je minimálně 20 m, což je teorie. V praxi 30 i více. Celková délka konvoje pak osciluje mezi 6 - 8 km. Pokud družice, rozlišující barvu kravaty sledovaného, tak mohutný přesun nezaznamenaly, tak jde o konvoj virtuální, lépe řečeno vylhaný. Vylhaný tak, aby tato zpráva dobře zapadla mezi další podobné… Česká televizie to, jako obvykle, považuje bez váhání za tutovku.A jeden nekorektní na závěr:
„V Dillí na oslavy Dne republiky nainstaluje policie 15 000 kamer, protože přijede Barack Obama."
„To je od nich dost hnusný. To, že je černej, ještě neznamená, že tam něco ukradne!“