Homepage

PÁTEČNÍ GLOSY 30.01.2015

Miroslava Macka

Čím více informací o norském systému odebírání dětí státem člověk má, tím více a více je přesvědčen, že za vším jsou - jak jinak - prachy. Stovky soukromých firem si z toho v Norsku udělaly dojnou krávu a mají jeden jediný zájem: udržet ten lukrativní kšeft v chodu.
Přečtěte si kupříkladu http://machpetrmach.blog.idnes.cz/c/445963/Norsky-system-odebirani-deti-je-vynosny-kseft-Posudte-sami.html

Ministerstvo zdravotnictví chystá zákon, který by nařizoval provozovnám, které prodávají alkoholické nápoje (prodejny potravin, restaurace, herny, stánky s občerstvením), ručit pod hrozbou pokuty za to, že v daném prostoru nepopíjejí osoby mladší 18 let anebo že tam v podroušeném stavu nepřijdou odjinud.
„To by v praxi znamenalo, že při vstupu by podezřelý návštěvník musel být dotázán na plnoletost, a pokud plnoletý nebude, musí podstoupit dechovou zkoušku nebo test na alkohol,“ dodal k tomu Václav Stárek, prezident Asociace hotelů a restaurací ČR.
Nemohu se zbavit silného dojmu, že jsme diktaturu proletariátu vyměnili za diktaturu dobroserů. A další povinnost rodičů, starat se řádně o nezletilé děti, převezmou na svá bedra byrokraté.

Arašídové tatranky od Opavie mají na obalu reklamní slogan: „Již od roku 1945“. Dnes je ovšem vyrábí nadnárodní firma Mondelez a namísto arašídů obsahují jen arašídové aroma…
Jak typické! Samozřejmě, že nejde o prachy, ale o úzkostlivý strach o alergiky, že ano?

Na zprávě o tom, že v berlínské základní škole Jense Nydahla mluví mezi sebou jen tři děti německy, ostatní pak arabsky nebo turecky, mne zaujalo ještě něco jiného: škola má 313 žáků, rodiče 285 z nich pak žijí ze státní podpory.
Tak tomu říkám multikulturní obohacení!

Zpráva:
Vánoční marketingová kampaň ministerstva zemědělství České Vánoce spojená se spotřebitelskou soutěží za 32 milionů korun skončila teprve před deseti dny, resort ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) už chystá celou řadu dalších zakázek na podporu českých potravin a zemědělství v řádu jednotek až stovek milionů korun.
Jendou z prvních je projekt Poznej svého farmáře, u něhož úřad počítá s výdaji ve výši 3,9 milionů korun bez DPH. „Projekt je cílen na opravdu drobné zemědělce, kteří mají rostlinnou a živočišnou výrobu a zároveň vytvářejí i konečnou potravinu. Zveme lidi, aby se přišli na farmu podívat, aby mohli vidět praktický život a výrobu potravin,“ vysvětluje Jurečka.
Vítěz zakázky bude zodpovídat za propagaci a organizaci celkem 13 půldenních akcí na rodinných farmách. Resort počítá, že každá z nich přiláká 300 až 500 lidí. „Mohou mluvit přímo s rodinnými příslušníky. Chceme tak přispívat k popularizaci tohoto druhu podnikání a způsobu výroby potravin,“ dodává Jurečka.
Dodávám:
Státní úředníci jsou setrvale schopni vymýšlet neskutečné pitomosti, jen aby si hrábli do našich kapes a přišli se svými kamarády lacino k penězům.

Erik Best:
Pracovat na vysoké pozici pro českého mediálního oligarchu je jako dříve vstoupit do KSČ.

Opsáno z facebooku:
Syna jsem myl ve vaně, když byl malý, lehal si k němu do postele, hladil jsem ho, když jsem mu četl pohádku na dobrou noc. Dceru myji ve vaně, večer si k ní lehám, čteme pohádky a mazlíme se spolu před spaním.
Tak si to shrneme. Hladím svoje děti, spím se svými dětmi, miluji své děti. Podle úředníků budu asi pedofil. Jo, a abych nezapomněl, v počítači mám spoustu fotek nahých dětí. U bazénu na zahradě, z prázdnin…ano, jsem zřejmě pedofil.
Propracováváme se pozvolna k tomu, že dítě bude od určitého věku vychováváno státem, aby získalo ty správné návyky a rodič, který své dítě miluje, bude vaporizován?
V dětech se přece musí vypěstovat touha po penězích, dravost, dítě si musí vštípit do paměti, že je jen ono, a nic jiného. Lásku ne, soucit ne, pouze úctu k nadřízeným…

Čtenář glos V. M. mi napsal:
V glosách z 23.1.2015 jste upozornil na zprávu o údajném přesunu 200 tanků a 2000 ozbrojenců z Ruska s tím, že to snad zaznamenají i americké družice. Zřejmě se tak nestalo. Přitom každý typ tanku na Ukrajině měří i s délkou hlavně cca 10m a doporučená vzdálenost mezi tanky při přesunu je minimálně 20 m, což je teorie. V praxi 30 i více. Celková délka konvoje pak osciluje mezi 6 - 8 km. Pokud družice, rozlišující barvu kravaty sledovaného, tak mohutný přesun nezaznamenaly, tak jde o konvoj virtuální, lépe řečeno vylhaný. Vylhaný tak, aby tato zpráva dobře zapadla mezi další podobné… Česká televizie to, jako obvykle, považuje bez váhání za tutovku.A jeden nekorektní na závěr:
„V Dillí na oslavy Dne republiky nainstaluje policie 15 000 kamer, protože přijede Barack Obama."
„To je od nich dost hnusný. To, že je černej, ještě neznamená, že tam něco ukradne!“

Fotografie a jiné (nepolitické) texty Miroslava Macka zveřejňuje www.macekvbotach.cz

DALŠÍ INFORMACE: MACEK Miroslav (1944)
Zveřejněno 30.01.2015

Copyright 2000-2021 © ViditelnyMacek.cz