ÚTERNÍ GLOSY 20.01.2015

Miroslava Macka
Čím déle sleduji media a debaty na sociálních sítích, tím více nabývám přesvědčení, že záplava informací (a informace je zboží jako každé jiné, takže i pro ně platí, že než narazíte na kvalitní kousek, musíte se prohrabat horami šuntu) způsobuje, že dnešní debaty se nevedou o tom, jak analyzovat či interpretovat to, co se stalo, ale o tom, CO se vlastně stalo.

Zpráva:
Francie po útoku. Hledá se auto Coulibalyho a mluví se o obnovení povinné vojny.
Pátrá se po luxusním černém Austin Mini, které si loni v září koupil se svou partnerkou. Podle policie je tu riziko, že auto prodal či vyměnil za zbraně, které použil při útoku.
Dodávám:
Už jsme zblbli všichni, nebo jen titulkáři, snažící se prodat ještě více mediálního škváru? Pochechtávám se, že to strašlivé riziko, kterak „luxusní Austin Mini““ (Uff!!!) vyměnil za zbraně, které použil při útoku, je kruciální pro obranu Evropy.
Jen nám zapomněli sdělit, kolik nelegálních muslimů jen za dnešek přibylo do Evropy a kolik se jich narodilo v socialisticky dotovaných domácnostech…

Václav Klaus mladší:
Existují (bohužel) děti, které potřebují velmi odlišný způsob výuky a celé pedagogické péče. Stejně jako je úplně jiná dovednost - učit prvňáky než učit ve „třeťáku“ goniometrické funkce - tak je úplně jiná dovednost dobře učit děti s handicapy. Také se na to studuje jiný obor „Speciální pedagogika“ a existují Speciální (dříve „Zvláštní“) školy. Řada z jejich zaměstnanců (pár jich osobně znám) – přijde rovnou do nebe. Dělají nesmírně těžkou a vyčerpávající práci. Za pár korun.
Snaha Speciální školy plošně zlikvidovat, zde byla velmi silná - podpořená tlakem Evropské unie ohledně údajné diskriminace Romů v ČR ve vzdělávání (je zajímavé, že třeba vietnamské děti Česká republika mazaně naopak vůbec „nediskriminuje“ a dosahují většinou výborných výsledků).

Čtenář glos Š. Š. mi napsal:
Ad Pavel Hasenkopf a segregace podle věku: V diskusi na netu jsem četl, že někde je to ještě horší -třeba na Slovensku jsou děti segregovány dle národností: slovenské chodí do slovenských, maďarské do maďarských a rusínské do rusínských škol ! A tato segregace nekončí základní školou,
existují i maďarské střední a vysoké školy ! (Smajlík).

Starosta nizozemského Rotterdamu Ahmed Aboutaleb (vyznáním muslim) ke svým spoluvěrcům:
“Nechápu, proč se obracíte zády ke svobodě. Pokud se vám svoboda nelíbí, tak si sbalte svoje věci a odejděte z naší země. Pokud se vám tady nelíbí kvůli komikům, kteří si dělají srandu, tak jděte do prdele. Zmizte z Holandska.”
Myslím, že tak precizně vyjádřil názor ohromné většiny nemuslimských Evropanů.

Titulek TN.CZ:
V roce 2050 už lidé, kterým je méně jak 80 let, nebudou umírat na rakovinu! S tímto tvrzením přišli vědci z University College Londýn. Bude to díky malým dávkám aspirinu.
Pokračování textu:
Při výzkumu tým podával deset let pacientům ve věku 50 až 65 let 75 miligramů aspirinu. Aspirin podle profesora Jacka Cuzicka prokazatelně snížil hrozbu rakoviny, infarktu i mozkové příhody o 7 až 9 procent a snížil úmrtnost o čtyři procenta v průběhu dvaceti let.
Dodávám: Tak blbí snad nemohou být ani novináři!

Není nad politology a jiné „experty“:
„Mám pocit, že oni měli 11. září představu: Tak, a teď jim to nandáme! Zničili jsme jim ty dva mrakodrapy a teď se vše zhroutí jako kostička domina. Jenže to se nestalo. Následovala protiopatření.“
(Michael Romancov v časopisu Týden)

Opsáno z facebooku:
Jedličkův ústav, z pohledu fanatiků inkluze největší ghetto v naší zemi.