ČTVRTEČNÍ GLOSY 15.01.2015

Miroslava Macka
Velice mě mrzí, že teroristé, kteří přepadli redakci Charlie Hebdo, byli zastřeleni. Rád bych totiž slyšel jejich vysvětlení, proč si k útoku nasadili masky, když v autě zanechali své občanské průkazy a proč neměli předem nachystaný nějaký lépe bránitelný úkryt, ale chovali se na útěku jak nesvéprávní debilové, když byli údajně proškoleni na takové akce.

Tibetský duchovní vůdce při své úterní přednášce v Kalkatě opět připomněl, že pokud jde o společensko-ekonomické uspořádání, je stále přesvědčeným marxistou. Ještě, že to o něm neřekl Václav Klaus, to by bylo u nás řevu!

Bylo prokázáno přijímání úplatků v nižších fotbalových soutěžím, rozhodčí mj. dostávali úplatek za to, že budou rozhodovat nestranně! Doufám jen, že to takto nefunguje v justici!

Zpráva:
Vláda schválila přijetí malé skupiny syrských uprchlíků, patnácti dětí a jejich doprovodu, na území České republiky. „Všichni byli pro,“ sdělil iDNES.cz vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Jedná se celkem o zhruba 70 Syřanů.
Dodávám:
Navrhuji členům vlády následující: dejme „doprovodu“ solidních 12 měsíců na to, aby zvládli základy jazyka, nalezli si bydliště a práci, po této době, nechť veškeré případné výdaje s jejich dalším pobytem platí členové vlády, kteří pro jejich přijetí hlasovali.

Zpráva:
Řada lidí se domnívala, že snížení DPH z 15 na 10 procent od Nového roku by mohlo znamenat, že se léky o pět procent zlevní. Ve skutečnosti tomu tak ale není. Snížení ceny je mnohem menší, někdy ho pacienti ani nepoznají, ba dokonce u některých léků může být cena i vyšší, protože výrobci zdražili.
Dodávám:
Jak jinak?

Přítel Z. Š. mi napsal:
Hodní, mírumilovní islámci ničí vojenské hroby padlých Britů, tedy i hroby Čechoslováků v Tobrúku. Co na to EU? Co na to naši politici, novináři? Pštrosí hlavy v písku!

Čtenář glos F. H. mi napsal:
Vážený pane kolego,
jako zubní lékař chci vysvětlit záležitost ohledně amalgámu. V současném době zdravotní pojišťovny tyto výplně proplácejí, protože jsou nejlevnější. Bohužel je realitou, že mnozí zubní lékaři je vykazují, aniž by je provedli. Odhaduji to tak na čtvrtinu vykázaných amalgámových výplní. Přeleštíte-li gumou starou výplň, těžko revizní lékař pozná, že není nová. Stomatolog ušetří čas i materiál a pojišťovna mu zaplatí cenu nové výplně. Navíc mi není znám případ, kdy by revizní lékař kontroval vykazované výkony v ústech pacientů. Proto pojišťovna pomocí ČSK usiluje o to, aby byly amalgámové výplně vyjmuty z hrazené péče. Stane-li se tak, budou nejlevnějšími a tudíž žádanými výplněmi. Proto je nutný jejich zákaz, aby si lékaři a výrobci “estetických” materiálů vydělali. Prodělají samozřejmě pacienti, kterým se prodraží zubní péče. Určitě teď pochopíte, že začalo “zastřelování” na amalgám.

Psychiatr Radkin Honzák:
"Někdy je naprosto zbytečné polykat prášky, stačí, když vypustíte ze života některé lidi."

Anglický sochař, grafik a typograf Eric Gill:
Naše civilizace nebude uzdravena, dokud nedospěje opět k oné někdejší radosti z práce, která bývala zdravým základem vší radosti ze života.