ÚTERNÍ GLOSY 13.01.2015

Miroslava Macka
Obávám se, že jediným ponaučením z pařížských událostí bude nabobtnání rozpočtu bezpečnostních složek a delší fronty na letištích. A politikové budou kázat o toleranci a svobodě v neprůstřelných vestách a s ještě větší ochrankou. Také svoboda na internetu začne být krok za krokem omezována, regulována a časem bude leckterý názor trestný.
Za největší paradox dnešní doby pak považuji to, že v Paříži se v průvodu objevili představitelé zemí, v nichž by karikaturisté neměli problém s teroristy, ale přímo se státním aparátem.

Pokud jsme ve válce s islámskými radikály, pak bychom si měli připomenout slova generála Pattona: „Účelem války není padnout za svou vlast, ale donutit ty bastardy, aby padli za tu svoji.“

Čtenář glos K. V. mi napsal:
Pokud by se člověk vrátil v sobotu v noci z dovolené na opuštěném ostrově a začetl by se do denního tisku a zhlédl televizi, musel by automaticky dojít k závěru, že islamofobní a xenofobní bělošský neandrtálec podnikl v uplynulém týdnu zákeřný vražedný útok na muslimskou mešitu v Paříži. Jiný závěr z komentování situace v Paříži udělat nelze. Omluva muslimům za naší netoleranci, ze které musí až vraždit, bude následovat v běhu dní.

Ukrajinský premiér Jaceňuk v přímém televizním přenosu:
„Současná ruská agrese na Ukrajině - to je útok na světový řád a na řád v Evropě. My všichni si dobře pamatujeme vpád Sovětského svazu na Ukrajinu a do Německa. Nesmíme to dopustit. Nikdo nemá právo přepisovat výsledky 2. světové války. Avšak o to se snaží ruský prezident Putin.“
Dodávám: Není nejvyšší čas vydat nové učebnice dějepisu a ty staré spálit na hranicích?

Ilja Kraval na facebooku:
Tomáš Halík se konečně vyjádřil, jak jinak : "Vražda, ale... "
Jako kněz snad zná evangelium: "Ať je tedy vaše slovo 'Ano' ano a 'Ne' ne. Co je nad to, je od zlého."
Dodávám: Copak existuje jediný věrozvěst, který by se osobně řídil svým učením?

Vlasta Pátá na facebooku:
"Evropské klima se před dvěma miliony let vymklo kontrole a teploty prudce klesly. Začala velká doba ledová."
Mohla by mi naše skvělá Česká televize vysvětlit, jaké, případně čí kontrole se evropské klima vymklo?

Opsáno odkudsi:
Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu pořád. Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme stále tady. Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme stále tady. Přišla Unie, pobude, a až se rozpadne, my tu stále budeme. Těžko nás porazit, neboť nebojujeme. Navíc žádný vetřelec nezvládne poslouchat náš humor déle než čtyři sta let, což jest vyzkoušeno. Nestojíme možná za moc, ale ještě pořád jsme tady. Což není špatné.