PONDĚLNÍ GLOSY 12.01.2015

Miroslava Macka
Zpráva:
Francouzská vláda dává 1 milion EUR Charlie Hebdo, aby pokračovali dál ve vydávání, Guardian 100.000 liber, Google 300.000 dolarů.
Dodávám:
Kam se to hrabe na sumy sociálních dávek, které islamisty přitahují do Evropy!

Z komentáře Martina Bacha:
Problém ale je, že veřejnost sice volá po svobodě slova, zároveň proti ní už dlouhou dobu bojuje - svým nezájmem, snahou o přehnanou politickou korektnost, autocenzurou a naopak poptávkou veřejnosti po určitém obsahu, i když neodpovídá realitě.

Lenka Zlámalová na ECHO24.CZ v článku „Babišova stará parta z Unipetrolu obsadila ropovody“:
Ministrem financí už dříve ovládnutá dozorčí rada včera odvolala z vedení Mera Jaroslava Pantůčka, který ropovody řídil posledních deset let. Spolu s ním odchází i další tři členové představenstva. Novým generálním ředitelem se stává Stanislav Bruna. Do vedení s ním míří i Otakar Krejsa. Oba už seděli v dozorčí radě, takže do představenstva zvolili sami sebe.
Oba za sebou mají kariéru v Unipetrolu v dobách, kdy s ním měl Andrej Babiš dlouhé roky před druhou privatizací v roce 2004 nejužší kontakty. Tehdejší předseda představenstva Pavel Švarc byl faktickým Babišovým protektorem v tehdy státním petrochemickém holdingu, o jehož části měl Babišův Agrofert vždycky zájem, ale nikdy se k nim zatím nedostal.
Stanislav Bruna byl pod Švarcem v klíčových letech místopředsedou představenstva. Skončil poté, co Unipetrol koupil polský PKN Orlen. Pavel Švarc byl v té době také předsedou představenstva Parama. Jedné z dceřiných firem Unipetrolu, o niž měl při privatizaci Andrej Babiš velký zájem.
Dodávám:
Předpokládám, že Karel Schwarzenberg a jeho věrní zahájí nejméně hladovku!

Andrej Babiš koupil v minulém roce 8 klinik poskytující umělé oplodnění, čímž obsáhl 20% trhu asistované reprodukce. Kromě mistra financí a šéfa největší politické strany se tak stává i hlavním inseminátorem ČR.

Diplomat Pavel Fischer, bývalý velvyslanec ve Francii, na Radiožurnálu:
„Muslimské uprchlíky bychom měli přijmout, protože je potřebujeme.“ (Tento názor dovysvětlil tak, že naše populace stárne a tito lidé budou levně vykonávat práce, které Češi dělat nechtějí.)
Dodávám:
Ano, těch levně pracujících jsou plná předměstí Paříže či Marseille a též jinde se dramaticky vyplatí…

Šedesát procent Němců vnímá islám jako ohrožení, což je výsledek průzkumu ještě před pařížskou střelbou.
Není nejvyšší čas, aby se soudruzi z NDR zamysleli, kde udělali chybu?

Zpráva:
Francouzský spisovatel Michel Houellebecq se v souvislosti s útokem na časopis Charlie Hebdo rozhodl zastavit veškeré propagační akce ke své knize Soumission (Podrobení), která pojednává o Francii ovládané islamisty.
Dodávám:
Svobodu slova si vzít nedáme?

Vox facebooki, vox dei:
Ti budhisté si nedají a nedají pokoj!

A jeden aktuální nekorektní na závěr:
Přijde chlap s kalašnikovem do redakce Charlie Hebdo.
„To jsou ale blbý vtipy,“ řekne šéfredaktor.
„No právě.“