STŘEDEČNÍ GLOSY 7.01.2015

Miroslava Macka
Právě jsem si přečetl na netu zcela jasnou větu „Lidé, kteří zplodí více dětí, než kolik dokáží uživit, jsou sociální parazité“ a jen přemýšlím, jak dlouho se budou takové věty moci beztrestně říkat. A docházím k závěru, že tak dlouho, dokud nepřestaneme každodenně bojovat za svobodu slova a proti současnému trendu dělit názory na „ten jediný správný“ a „zločinné ostatní“. Vždy a všude.

Učitel Jan Bočan ve včerejších Lidovkách:
Učitelé si doplňují "kvalifikaci": Vysoké školy předstírají, že potřebné studijní programy otevřely a povinně-dobrovolně studující předstírají, že je zbytečné studium zajímá.

Zpráva:
Náklady na podporované zdroje elektřiny v Česku vyjdou státní pokladnu do roku 2030 na bilion korun, spočítal Nejvyšší kontrolní úřad. Podstatnou část této sumy zaplatí samotní odběratelé jako příplatek ke spotřebované elektřině. Nejdražší jsou solární elektrárny.
Dodávám:
Jde o tzv. „volskou daň“ - a ti volové, kteří ji zaplatí, jsme po právu my, neboť jsme se včas nevzbouřili proti volům, kteří ji prosadili.

Zpráva:
O tom, že hojnost cukru lidskému zdraví neprospívá a přemíra už přímo škodí, dávno není sporu. Poslední dobou ale kampaň za omezení rostoucí spotřeby cukru výrazně sílí, a to nejen mezi lékaři. Naposledy se za zdanění cukru podobně jako tabáku vyslovila britská kuchařská hvězda Jamie Oliver.
Komentář na facebooku:
Ono nestačí lidem říct, že je něco nezdravé? Oni jsou to idioti? Pak navrhuju těm idiotům sebrat volební právo. Když nejsou schopni sami rozhodnout o sobě, jak mohou rozhodovat o druhých?

Zpráva:
Nová lávka, která spojuje centrum Pardubic s moderním parkem Na Špici, stála městskou kasu přes šest milionů korun. Záhy se ukázalo, že ji technické služby nesmějí posypat ani solí, ani inertním materiálem. "Je to nad vodou, to znamená, že nemůžeme používat žádné chemické prostředky," říká mluvčí magistrátu Radim Jelínek.
V zimních měsících je tak lávka prakticky nepoužitelná. Problém město vyřešilo alespoň varovnou značkou, na které upozorňuje, že se lávka v zimě neudržuje.
Dodávám:
Varovnou značku by měli umístit hlavně před magistrát…

Astrolog Jiří Kubík:
Podle mého názoru ekonomické úspěchy minulého roku byly spíše v rovině iluze úspěchu.
Dodávám:
Na to člověk nemusí být astrolog.

Opsáno z facebooku:
Bude-li mít současná rehabilitace Stepana Bandery pokračování, tak se záhy dočkáme rehabilitace Hitlera a všech členů organizací prohlášených za zločinecké jako SS, NSDAP, SD, GESTAPO. A proč vlastně ne? Vždyť my jsme přece také de facto rehabilitovali KSČ a StB.