SOBOTNÍ GLOSY 27.12.2014

Miroslava Macka
Projev prezidenta Zemana mne nezklamal:
Ve čtvrté cenové skupině nelze očekávat nic jiného, než opakovaně ohřívané blafy.

Přítel M. O. mi poslal zajímavé vánoční přání:
Přátelé,
ve zbytku Vánoc rozjímejte o době, kdy přihlášení k pobytu nebylo úřední povinností, domácí porod nebyl stíhán, po porodu v chlévě nezasáhla sociálka a nepředala Josuu kojeňáku, při nejistotě paternity nebyly žádné genotesty, dary tří králů nebyly zabavené jako neproclené a nezdaněné, Ježíš mohl uzdravovat bez atestace, krmit lidi rybami šlo bez zásahu ochránců zvířat, zemědělské, obchodní a potravinářské inspekce a hygieny, chléb šel rozdávat bez živnostenského listu a povolení provozovny, chodit po vodě šlo bez nahlášení produkce, kázat bez oznámení shromáždění, mít učedníky bez zapsaného spolku a akreditace.
Vzpomeňte na doby, kdy se velké věci a osobnosti rodili ze svobody, důvěry, lásky, snahy chápat, vykládat věci kolem sebe a pomáhat bližnímu.
Ať se něco z toho přenese spolu s Vámi do nového roku!

Plukovník MUDr. Marek Obrtel otevřeným dopisem požádal ministerstvo obrany a vládu ČR, aby mu odebraly vyznamenání, která obdržel za svou činnost na vojenských misích ve světě, neboť se „hluboce stydí za to, že sloužil zločinecké organizaci jakou je NATO v čele s USA, a jejím zrůdným zájmům na celém světě.“
Bez ohledu na to, zda s jeho názorem a vývody souhlasíte či nikoliv, co myslíte? Dostane se mu publicity? Bude pozván do rozhlasu a televize, aby se ke svým tvrzením v otevřeném dopise mohl vyjádřit a být konfrontován s názory jiných?

Zpráva:
Němečtí poslanci vyzvali křesťany po celé zemi, aby během vánočních bohoslužeb zazpívali také jednu muslimskou píseň. Měli by tím podle nich vyjádřit solidaritu se spoluobčany vyznávajícími islám a zároveň odsoudit protestní pochody hnutí Pegida, které brojí proti muslimům a cizincům.
Dodávám:
Když posíláme protitankové střely Kurdům do Sýrie, není to špatným směrem?

Ministr financí Babiš slavnostně oznámil, že poprvé klesne celkové zadlužení státu. Že se tak stalo účetním trikem, už neoznámil. Nutno mu ovšem připočítat k dobru, že splnil svůj slib, že povede stát jako firmu. Jen tehdy nedodal, že měl na mysli kreativní účetnictví.

Určitě si udělejte čas a poslechněte si slovenského ekonoma Petera Stanka na htpps:///www.youtube.com/ watch?v=wi1RrflM-xU

Počátek televizních novin by měl vypadat takto: Dobrý večer. Je 19 hodin a my přinášíme přehled toho, co chceme, abyste si mysleli.

Opsáno z facebooku:
Večer se chci v klidu podívat na reklamy, ale ty jsou pořád přerušovány kousky jakéhosi filmu.