PONDĚLNÍ GLOSY 22.12.2014

Miroslava Macka
Zpráva Lidových novin:
Matky samoživitelky, sociálně vyloučení nebo důchodci. Nejčastější skupiny lidí, kteří jsou ohroženi ztrátou bydlení. Na sto tisíc jich přežívá v ubytovnách. V obcích je přitom až šest set tisíc volných bytů a zhruba čtvrtina z nich by šla využít pro sociální bydlení. Jenže byty patří soukromníkům.
Na ministerstvu práce a sociálních věcí vymýšlejí, jak přimět majitele ke spolupráci. Využití neobydlených prostor je jednou z premis chystaného zákona o sociálním bydlení. A to dokonce pod pohrůžkou propadnutí majetku obci.
Dodávám:
Správně! Také dvěma auty nikdo naráz nejezdí a plná lednice je nesmysl, když jiní hladovějí, zvláště ty matky samoživitelky, které byly donucené udělat si děti s ničemou a lumpem, který se o rodinu nestará, s pistolí u spánku! Nebo ty statisíce důchodců, kteří nemají ani na kartony ochucené balené vody!
Každému podle jeho potřeb! Komunismus přece vždy byl a je naším cílem!
Ale teď vážně: jedinou obranou proti takovým bolševickým praktikám, pokud by je soudruzi skutečně zavedli, je obrana svého majetku se zbraní v ruce. Jinak nás další Vítězný Únor nemine!

Pavel Kohout ve velkém rozhovoru s Bohumilem Pečinkou v Reflexu o zmanipulovaných politických procesech:
Sám jsem už byl dramatik, ale neměl jsem tolik fantazie, aby mě napadlo, že ty procesy byly nastudované jako na divadle a skuteční byli jen kati.
Dodávám:
Na to člověk nepotřeboval fantazii, jen zdravý , komunistickou ideologií nezblblý rozum. Nebýt lidí, jako je Pavel Kohout, kteří s nadšením dělali těm katům velice aktivní kouřovou clonu, nebylo by ani těch procesů.

Ve stínu následujících údajů dodá ČR Kurdům 5000 kusů protitankových pancéřových pěstí na obranu proti Islámskému státu:
Počet muslimů v Paříži 15%, v Bruselu 25%, v Kolíně nad Rýnem 12%, v Oslu 25%, v Kodani 10%, v Rotterdamu 25%, v Amsterdamu 24%, ve Stockholmu 20%, v Malmö 30%...

Zpráva s komentářem:
Policie dostane sedm nových stíhacích Superbů. Podle Policejního Deníku budou sloužit k „odhalování a postihování toho nejnebezpečnějšího chování řidičů, se kterým se v dálniční síti setkáváme”. Tato proklamace zní hezky, avšak ze zkušeností lze odhadovat, že za takovéto chování budou posádky nových policejních strojů považovat třeba na suchém a rovném úseku 149 km/h jedoucí Audi A6 či podobný stroj stavěný na mnohem vyšší rychlosti.
Snaží-li se však policie o co největší bezpečnost na silnicích a hovoří-li o prevenci, pak jsou neoznačená policejní auta krajně nevhodným prostředkem k dosažení takovéhoto cíle. Vozy v policejním stejnokroji působí preventivně mnohem lépe, protože jen hlupák by překračoval pravidla, když vedle sebe vidí policisty.
Dodávám:
Přesně tak. Ty peníze měly jít na zpřehlednění a úpravy nejnebezpečnějších silničních úseků.

Čtenář glos P. H. mi napsal:
České aerolinie za posledních 8 let prodaly majetek za 15 miliard korun, peníze ale spálily na svůj vlastní provoz, stát se svého podílu zbavil ani ne za procento této částky, za něco přes sto milionů korun.
Když pomineme fakt, že stát nikdy ze své podstaty nemůže být dobrým správcem či vlastníkem jakéhokoliv úspěšného podnikatelského subjektu, je neuvěřitelné, že kdysi úspěšnou firmu doslova před našima očima "projí" střídající se skupinka rádoby manažerů, a to vše za laskavého přihlížení (jistě v dozorčí radě dobře zaplacených) zástupců státu. A nikomu to zjevně nevadí, koneckonců to každého občana této země stálo jen necelých patnáct set z jejich daní.

Karel Kříž:
Tak konečně dobré zprávy! Můžeme si zaletět speciálem PPF na levnější pirožky do Moskvy, presidentissimus Zeman nastartoval za pomoci svých sponzorů raketové splácení státního dluhu a ministr financí vynalezl způsob, kterým při zaseknutí stomiliardové sekery sníží dluh o dvacet miliard. Konečně přichází dlouho očekávaná doba prosperity a blahobytu.

Ostravský spisovatel Břetislav Olšer na svém blogu:
Dne 13. prosince 1989 došlo ve Valdštejnském paláci k jednání Havlových emisarů se zástupci KSČ, které vedl Vasil Mohorita. Kromě jiného byly projednány tři základní a nejdůležitější cíle; zvolení Václava Havla prezidentem se odehraje za předpokladu, že bude-li zachován status quo na ministerstvu vnitra, ministerstvu obrany a nebudou-li zahájeny žádné politické procesy, nebude též podán žádný návrh na zrušení KSČ... O jednání existuje magnetofonový záznam, který je dobře ukryt, má ho k dispozici i skupina StB kolem Havlova oblíbeného ministerského předsedy Mariána Čalfy.