PÁTEČNÍ GLOSY 19.12.2014

Miroslava Macka
Jestli je hlavním cílem českých veřejnoprávních medií zprotivit Václava Havla lidem málem jako Gustáva Husáka, tak jen tak dál…
K tomu dodávám čerstvou zkušenost (nejen svoji) ze sociálních sítí: kdo se nedomnívá, že Václav Havel byl polobůh, kterému vděčíme za vše dobré, co tu po roce 1989 vzniklo, zatímco za vše špatné mohou jiní, je s neuvěřitelnou nenávistí okřikován.
Vznik sádrové legendy v přímém přenosu…

Evropský soudní dvůr nám svým čerstvým závazným rozhodnutím v podstatě říká: kdo žije jako nezřízené prase, přežírá se, nedbá o sebe a extrémně ztloustne, jde u něj o zdravotní handicap a nemůže být proto propuštěn z tohoto důvodu ze zaměstnání.
Ač je prosinec, blbost kvete jako v máji…

Není nad kvalitní zprávy. Tato je ze včerejšího večera z iDnes:
Putinova slova o pádu rublu Rusy příliš neuklidnila. Žádné řešení krize, která podle něj vlastně krizí není, šéf Kremlu nenabídl. Vyhnul se i nepříjemným otázkám o Ukrajině, podotýká zpravodaj Českého rozhlasu Martin Dorazín. Na ruském internetu se podle něj strhla další bitva mezi Putinovými příznivci a odpůrci.

Stanislav Biler na facebooku:
Už je venku nějaká statistika, kolik dětí ministrů je na učňáku? Prezident Zeman omylem platil svý dceři soukromý gympl a chuděra se teď rozhoduje, že půjde studovat do Švédska - přitom země potřebuje dojičky. Snad jí to tata nějak vysvětlí. Babišův nejstarší se asi spletl a dělá pilota, ale to smázne rekvalifikace na traktoristu. Další jeho dcera je na gymplu, ale to určitě jen proto, aby si pak při okopávání řepky mohla zpívat anglický písničky. Chládka sem nedohledal. Nicméně snad by neordinoval ostatním rodičům něco jinýho, než sám sobě... Pokud zmínění pánové vážně věří na skvělou kariéru lidí z učilišť, tak prostě čekám, že jejich děcka půjdou příkladem.

Zajímavý údaj: Na jedno dítě v dětském domově stát vydává 40.000.- Kč měsíčně.