ČTVRTEČNÍ GLOSY 18.12.2014

Miroslava Macka
Tomáš Halík, Šimon Pánek a pár dalších nám tvrdí, že nepřijmutí syrských uprchlíků by bylo nebetyčnou ostudou. Přitom řešení je nasnadě: každý z nich si vyzvedne pár syrských uprchlíků a bude se o ně nejen starat, ale bude za ně i trestněprávně odpovědný. A je to! Konat dobročinnost za cizí peníze umí totiž každý halík…

Jiří Mánek:
Kdyby v době mého ředitelování na Šumavě moje tetička vyhrála v NP Šumava minitendr za 1000,- Kč na ožínání stromečků v lese, tak by o mě okamžitě napsala všechna média, eko-aktivisti by demonstrovali před Správou NP Šumava, přijel by BLESK, MF DNES, všechny televize a rádia já bych se zpovídal z toho, co jsem to za grázla ve střetu zájmů ... Myslím že by se točil jeden pořad Nedej se za druhým.
Já jsem ale trouba! Když jsem byl ředitel NP Šumava, měl sem si založit těžařskou firmu (normálně na svoje jméno) a měl jsem v NP Šumava transparentně soutěžit a vyhrávat zakázky. Pěkně vedle ředitelování soukromě podnikat ve státním lese, který jsem jako státní zaměstnanec spravoval. Aktivisté by mlčeli, novináři by si toho ani nevšimli, všichni by byli spokojeni....
Kontrolní otázky:
1) Jak dlouho myslíte, že bych ve funkci ředitele NP Šumava vydržel, kdyby moje soukromá firma cokoli vyhrála v NP Šumava? Já odhaduji tak desetinu vteřiny. Co myslíte vy?
2) Kolik myslíte, že by o tom vyšlo mediálních zpráv? Já myslím nejméně stovka. Co myslíte vy?
3) Kolik vyjde mediálních zpráv o středu zájmů ministra financí, když transparentně vyhrál tendr na víc než miliardu ve státním lese? Já myslím tak tři. Co myslíte vy?
4) Co myslíte, že by vyváděli eko-aktivisté, kdyby moje firma vyhrála tendr v NP Šumava? Já si to ani nedokážu představit! Co myslíte vy?
5) Co myslíte, že budou dělat eko-aktivisté v případu pana Babiše? Já myslím, že vůbec nic. Co myslíte vy?

Už konečně chápete, proč Komplexně Geniální Babiš tak dbá, aby nás co nejvíc e oholil na daních?
Impérium Andreje Babiše inkasovalo v roce 2007 celkem 550 milionů na zemědělských dotacích, v roce 2012 už to bylo 955 milionů Kč. V roce 2014 dotace překonají 1 miliardu Kč.
Řepková biopaliva nás stojí 500 milionů ročně.
Chemický průmysl: jen Společnost Lovochemie inkasovala poslední 4 roky celkem 400 milionů korun, veškeré Babišovy továrny inkasovaly celkem 800 milionů Kč. Dotace na modernizaci, zaměstnanost a vzdělávání pracovníků: každý rok cca 200 milionů.
Čapí hnízdo: výstavba byla dotována 50 miliony Kč.
Výstavba bioplynek: každý rok na dotacích cca 50 milionů.
Dotovaná zelená nafta: desítky milionů ročně.

Americký prezident Obama po půlstoletí oznámil, že izolace Kuby se minula účinkem a je zapotřebí navázat jiné, vřelejší vztahy. Když to tak počítám, dá se předpokládat, že v roce 2064 oznámí americký prezident (španělsky, pochopitelně), že sankce proti Rusku se minuly účinkem a je zapotřebí…
Je neuvěřitelné, jak je blbost i po všech těch zkušenostech nevymýtitelná!

Čtenář glos L. Ž. mi napsal:
Myslím, že nová funkce žen, zastoupených v dozorčích radách společností dle diktátu Bruselu, by se měla univerzálně jmenovat Pussy. Je to výstižné, krátké, dobře zapamatovatelné, politicky korektní a ve světě, včetně azbukou píšících zemí, běžně známé označení.

Milton Friedman: "Mnozí lidé chtějí, aby vláda chránila spotřebitele. Mnohem naléhavějším problémem je však chránit spotřebitele před vládou."

Skvělý postřeh na facebooku:
Islám a demence se šíří Evropou.