PONDĚLNÍ GLOSY 15.12.2014

Miroslava Macka
Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) vyzývá své členy, aby přerušili spolupráci s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS), neboť jde o extremistickou stranu s rasistickými názory.
Obě strany jsou u nás legální…

Neměli by havlisté vytáhnout do ulic s červenými kartami pro papeže Františka? Co si to dovoluje nepřijmout dalajlámu s odůvodněním, že by tím narušil vztahy s Čínou?! Nějak nám zemanovatí, ne?

Špičkový manažer státu, Komplexně Geniální Babiš, hodnotí ve sněmovně státní rozpočet na rok 2015: "Takže som něni na tom až tak špatně...."

Tohle není zpráva Radia Jerevan, to je česká realita!
Desítky lidí, které před dvěma lety podle policie okradl advokát Miloš Vlasák o peníze z prodejů jejich bytů a domů, musejí státu bez pardonu zaplatit až statisícové daně z převodu nemovitostí, tak jako by je normálně prodali. Pokud už tuto daň uhradili, vrácení se nedočkají. Vyplývá to z odpovědi ministerstva financí.

Opsáno z facebooku:
Právě jsem absolvoval sobotní noční konferenční hovor s účetním ohledně změně v DPH a dopady na zahraniční prodej našich služeb v rámci EU pro neplátce DPH v EU státech mimo ČR, kdy se takovým zákazníkům musí fakturovat se sazbou daně platné v JEJICH STÁTĚ a posílat výkaz do nějakého MOSS. To je zase komunismus. EU dělá vše pro to, aby se prostě podnikat nedalo.

Americký ekonom Peter Schiff přišel s nápaditou kampaní před obchodním domem Walmart. Ptal se zákazníků, zda souhlasí s tím, aby měli zaměstnanci Walmartu zvýšené platy na 15 dolarů na hodinu. Téměř všichni souhlasili. Následoval dotaz, zda jsou tedy ochotni zaplatit ke svému nákupu 15% přirážku, což by pokrylo platové zvýšení. Můžete jednou hádat, jaké byly reakce!

Zpráva:
Vládní koalice rozdala na konci roku na odměnách mezi své úředníky víc než 229 miliónů korun.
Dodávám:
Také vás tak nesmírně těší, že se nedobrovolně podílíte na této charitativní akci?

Zpráva:
Z firem se zahraničními vlastníky odchází z Česka dle ČNB 300 miliard korun na dividendách a minimálně stejná částka odtéká dle odhadů jiným způsobem, prostřednictvím přemrštěných nákladů za různé služby.
Dodávám:
Chce to hlavně kontrolovat, buzerovat a pořádně zdanit všechny živnostníky, že ano, soudruhu ministře financí?

Čtenář glos V. V. mi napsal:
Směrnice o ochraně osobních údajů se vztahuje i na záznamy z kamerových systémů nainstalovaných na soukromém domě a zabírajících veřejné prostranství, uvedl Soudní dvůr Evropské unie.
V r. 2007 dal F. Ryneš na svůj dům v Třebíči kameru, která snímala vchod a záznam odhalil dva podezřelé z rozbití okna Rynešova domu prakem. Jeden z obviněných si u Úřadu pro ochranu osobních údajů stěžoval na nezákonnost nahrávky, a úřad dal Rynešovi pokutu. Ryneš se obrátil na soudy a Nejvyšší správní soud požádal Soudní dvůr EU o stanovisko. Soud EU vysvětlil, že obraz osoby je osobním údajem, který lze zpracovávat v zásadě jen se souhlasem dotčené osoby. Dohled pomocí videokamer je podle soudu automatizovaným zpracováním údajů. Výjimka o záznamu pro osobní či domácí činnosti u případu z Třebíče neplatí. Systém zabírající veřejné prostranství je podle soudu zaměřen mimo soukromou sféru osoby, která záběry pořizuje.
Co dodat?
A podobný soud také rozhodl o udělení mnohamilionového odškodného pro arabské piráty/teroristy kteří v Suezském průplavu přepadli obchodní loď a následně byli zadržení lodí vojenskou. Jenže ti hloupí vojáci ony piráty drželi ve vazbě o nějakou tu hodinu déle než povoluje příslušná směrnice a teď musí platit.....
Má vůbec smysl v takovém světě žít??????
Dodávám: Má. A přitom se velice snažit, aby podobní kreténi byli odstaveni od veškerých rozhodovacích funkcích.

Státní dotace:
Jako byste si dávali transfúzi z pravé ruky do levé a přitom polovinu krve vybryndali na podlahu.

Opsáno z facebooku:
Stížnosti poslanců ANO, že se s nimi Andrej Babiš nebaví, jsou legrační. Co čekali? Ve firmě rozhoduje akcionář, ne zaměstnanci.

A skvělý Nassim Taleb o kufru na kolečkách:
Dokážete si představit, že od vynálezu kola (v Mezopotámii)k jeho výše popsané brilantní aplikaci (z hlavy nějakého výrobce zavazadel kdesi z fádního předměstí) uběhlo téměř šest tisíc let? To znamená miliardy hodin, které museli cestující, jako jsem já, strávit vláčením zavazadla chodbami plnými neurvalých imigračních úředníků.
Co hůř, kufr na kolečkách jsme vynalezli teprve tři desetiletí po přistání prvního člověka na Měsíci.
Pomysleme na to, kolik (obvykle neupravených a rozcuchaných) geniů putovalo dlouhá léta na konference na druhém konci světa, aby tam diskutovali o Gödelovi, Riemannově domněnce, kvarcích a bůhvíčem ještě, a bylo nuceno vláčet zavazadla letištními terminály, aniž by je napadlo zaměstnat své mozky tak banálním problémem. (Jak jsme již konstatovali, intelektuální společnost ocení především „obtížné“ derivace, na rozdíl od praxe, kde vám jednoduchost řešení nebude nikdo vyčítat.) A kdyby snad své neobyčejné mozky do jeho řešení přece jen zapojili, pravděpodobně by na nic nepřišli.

Ve středu jsem napsal:
Čtenář glos K. Š. mne upozornil na podivuhodné věty z tištěného vydání Reflexu:
"Dráty, z nichž jsou tramvaje a vlaky napájené, nevedou proud za všech okolností. K udržení vodivosti se musí zahřát na určitou teplotu. Pokud je však obalí slupka ledu, jako se stalo minulý týden, dráty výrazně sníží svoji teplotu a elektřinu s potřebným napětím vést přestávají. Pomohlo by elektrické vedení preventivně zahřívat, k tomu ale nejsou zdejší systémy vybavené a ani by se to zřejmě nevyplatilo."
Omlouvám se Reflexu, šlo o Respekt…