PONDĚLNÍ GLOSY 8.12.2014

Miroslava Macka
Čínská ekonomika se stala největší na světě, oznámil Mezinárodní měnový fond. Čína tak na špici vystřídala Spojené státy, které na ní před 142 lety vystřídaly Velkou Británii.
Objem čínské ekonomiky bude na konci tohoto roku činit 17,6 biliónu dolarů. Ještě v roce 2000 přitom Američané produkovali třikrát více než Číňané a na počátku 80. let byl rozdíl desetinásobný, jak připomíná list Financial Times.

Zpráva:
Ve švédské metropoli se v noci na neděli rozhořely nepokoje, při kterých demonstranti zapálili nejméně deset automobilů.
Dodávám:
Prvotní příčinou je imigrační politika a sociální systém Švédska.

Senátor ODS Jaroslav Kubera na Radiožurnálu:
Proč pořád nesmyslně srovnáváte platy poslanců s platem prodavačky někde v Kauflandu?
Dodávám:
Má samozřejmě pravdu, je to zcela nesrovnatelné. Prodavačka má hmotnou odpovědnost, kdežto poslanec jen politickou, tedy riskuje, že když nebude hodně rozdávat z cizího, a to na úkor celku do svého volebního obvodu, příště nebude zvolen. Neschopnou a hloupou prodavačku záhy vyhodí, neschopného a hloupého poslance nejdříve za čtyři roky…

Jaroslav Pivoňka na facebooku:
Triviální školy měly naučit děti číst, psát a počítat. Dnes si zřejmě kdekdo myslí, že děti mají pokřikovat, získat vysokoškolský diplom a pořizovat si hypervýhodné úvěry. Fajn. Jenže s touhle kvalifikací pak budou moci nejvýš vysedávat po kavárnách, pokud jim to podpora v nezaměstnanosti umožní. Nebylo by lépe vrátit se do dob Marie Terezie a naučit se ČÍST nejen obrázky, PSÁT nejen smajlíky a POČÍTAT nejen na kalkulačce?

A ještě jednou z facebooku:
Základním posláním podnikání je odevzdávat výkazy a financovat bezednou státní kasu.

Čtenář glos M. C. mi napsal:
Citace z rozsudku Vrchního soudu: "...naturismus je ze strany liberální společnosti sice tolerovanou, ale nikoliv preferovanou aktivitou, kterou nelze zcela volně provozovat, a která mimo určená místa může být i sankcionována..."

My snad v ČR máme aktivity tolerované (jaký je rozdíl mezi tolerované a povolené?), z nichž některé jsou preferované a jiné ne? Kde najdu jejich seznam, abych se mohl orientovat??