ČTVRTEČNÍ GLOSY 4.12.2014

Miroslava Macka
Zpráva:
Sedmdesát britských učitelů odjelo do Šanghaje vypátrat učební metody, které mají na svědomí úspěšnost čínských studentů. Po návratu prohlásili, že jde o kombinaci psaní křídou na tabuli a slovního výkladu.
Dodávám:
To věděli všichni mí skvělí učitelé od nepaměti!

Americký herec, zpěvák, producent (atakdále) Bill Cosby čelí v roce 2014 obvinění, že v roce 1974 sexuálně atakoval patnáctiletou dívku, která tím utrpěla duševní újmu. Pominu-li časovou absurditu, kladu si zásadní otázku: jestlipak by ho ta dotyčná žalovala, kdyby byl dnes chudým dělníkem někde u Forda?

Bruselská radnice se rozhodla namísto tradičního vánočního stromu umístit na hlavní náměstí stromkovitou světelnou skulpturu z krychlí, aby neurážela náboženské cítění některých menšin. Proti tomu protestovalo před 10.000 občanů. Marně.
Silnější důkaz toho, že euroatlantická civilizace páchá sebevraždu v přímém přenosu, snad ani neexistuje.

Jiří Payne:
Předpokládám, že zákon zakáže také práci žen ve zdravotnictví o svátcích - sestřičky přece také chtějí být doma s rodinou. Proč by to mělo platit jen pro podnikání a ještě k tomu jen pro některé podnikatele? Jestli se mají světit svátky povinně, tak všichni.
V Německu a v Rakousku je zakázáno o nedělích a svátcích pracovat - nesmí se ani hrabat listí na zahradě, nesmí se nakupovat, atd. A není to kvůli zaměstnancům, ale kvůli křesťanskému desateru, které říká, že se má světit sedmý den. Na rozdíl od nás v Německu je křesťanství státním náboženstvím. Jenže my jsme si udělali odluku, takže ať si každý v neděli i o svátcích pracuje či podniká.
Je krásné, když se naši zákonodárci obracejí nečekaně na křesťanskou víru, patrně pod vlivem šířícího se islámu. Jistě do zákona ve třetím čtení doplní i další přikázání "nesesmilníš". Odboráři budou dodržování v terénu kontrolovat.