STŘEDEČNÍ GLOSY 3.12.2014

Miroslava Macka
Čtyřicetiprocentní kvóta pro ženy v dozorčích a správních radách? Copak to je nějaký problém pro vynalézavé české hlavy? Přece dnes má každý pohlaví podle toho, jak se cítí, dokonce nemusí být ani mužem, ani ženou…

Primátorovi Liberce se nepodařilo slavnostně rozsvítit vánoční strom. Ihned se vyskytly různé spekulace a zaručené zprávy, proč se tak stalo.
Pokud by ovšem někdo chtěl znát prapůvodní příčinu, tak ta je nasnadě: Liberec holt už není Reichenberg…

Zpráva:
Plánovaný plynovod South Stream, který měl dopravovat ruský plyn přes Bulharsko, aby se tranzit vyhnul problémové Ukrajině, Bulharsko na základě požadavku EU bojkotovalo tak dlouho, až jej prezident Putin s konečnou platností zrušil. Doporučil též Bulharsku, aby požadovalo na Evropské unii náhradu škod způsobených stornováním výstavby.
„Pokud bylo Bulharsko zbaveno možnosti chovat se jako svrchovaný stát, ať aspoň žádají na Evropské komisi peníze za ušlý zisk. Jen přímé výnosy z tranzitu by bulharské státní pokladně přinesly ročně nejméně 400 milionů eur,“ řekl k tomu.
Šéf Gazpromu Miller k tomu téhož dne oznámil, že Rusko se dohodlo s Tureckem na výstavbě podmořského plynovodu s kapacitou 63 miliard krychlových metrů ročně, tedy stejnou, pro jakou byl projektován plynovod South Stream.
Dodávám:
To je tak, když se zblblí politikové montují do obchodních záležitostí.

Tomáš Haas v jednom z rozhovorů:
Když socialisté křičí, že kapitalismus nefunguje, nemají pravdu. Socialismus nefunguje a nefunguje pochopitelně ani v té formě, v jaké ho máme z EU. Bohužel si to velká část lidí neuvědomuje. Řada lidí si myslí, že chyby pramení z toho, že systém EU uplatňujeme nedostatečně. Je špatné léčit Evropu tím, že bude více Bruselu. My potřebujeme méně Bruselu, méně regulací, potřebujeme, aby jednotlivé státy měly více možností, jak se mají vyrovnávat se svými problémy dle svých podmínek a potřeb. Místo toho se zavádí rigidní systém sociálně tržního hospodářství. Nejlepším sociálním programem je ale fungující ekonomika.

Opsáno z facebooku:
Antipotratoví fanatici jsou sami o sobě argumentem pro prodloužení legálnosti potratu až do dospělosti.