PONDĚLNÍ GLOSY 1.12.2014

Miroslava Macka
Reakce státního tajemníka pro evropské záležitosti Tomáše Prouzy na navrhované zpřísnění imigračních zákonů ve Velké Británii (fotografie českých letců z 2. světové války s textem, že také neodpracovali čtyři roky v Británii a neměli by tedy nárok na sociální dávky) je vtipná a dozajista vybudí debatu.
Jinak je ovšem zcela falešná: jsem stoprocentně přesvědčen, že všichni vyobrazení mužové by i dnes ve Velké Británii našli uplatnění a mnohaletou práci, takže by se jich připravovaná opatření pranic nedotkla. Na rozdíl od Hnědočechů a dalších obdobných pobíračů sociálních dávek, proti kterým je jen a jedině namířena. Jen se to v přiblble korektní Evropě nesmí říct nahlas.

Zpráva:
V březnu tohoto roku přednášela Hillary Clintonová na Kalifornské univerzitě v Los Angeles na téma Myšlenkové vůdcovství. Přednáška trvala necelou půlhodinu a univerzita za ni zaplatila požadovaných 300. 000 dolarů.
Dodávám:
Mně by za poslech toho jejího ječáku ještě museli zaplatit , ač určitě šlo o světoborné myšlenky.

Zpráva:
Kurdští bojovníci, kteří utrpí zranění v boji s radikály z Islámského státu, by se podle ministra zahraniční Lubomíra Zaorálka mohli zotavovat v českých lázních. Podle něj jsou na podobný typ zranění lázně dobře vybavené.
Dodávám:
To je snad samozřejmé: pokud mají lázně kapacitu a Kurdové přiletí na zotavenou a zaplatí si cestu a pobyt, nevidím pražádný důvod, aby se k tomu jakýkoliv politik vyjadřoval.

Pavel Páral v E15:
Už nyní chybí peníze na údržbu silniční sítě, výstavbu obchvatů, péči o památky, bezpečnost v hlavním městě. Nic z toho není pro novou radu sestavenou hnutím ANO důležité, protože bez zlevněného jízdného prosazovaného zřejmě ducha prostými zastupiteli trojkoalice, by prostě Krnáčová primátorkou nebyla. A primátorský řetěz váží víc než princip poctivého a zodpovědného hospodaření s cizími penězi.

Čtenář glos A. D. mi napsal:
Váš citát Nassima Taleba o Švýcarské národní bance mne přiměl trošku si zagooglit. Švýcaři měli v roce 2013 v centrální bance 741 pracovníků a naše ČNB 1380 lidí. To bychom tedy měli mít 2x lepší (pevnější, světově uznávanější) měnu než oni. Máme???