PÁTEČNÍ GLOSY 21.11.2014

Miroslava Macka
A tak jsme se od senátora Mc Caina dozvěděli, že to byl Václav Havel, kdo porazil komunismus.
Už dlouho jsem neslyšel takovou pitomost.

Zpráva:
Partnerka šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka Lenka Linhartová odešla kvůli střetu zájmů z Českých drah (ČD), pak ji ale dráhy najaly externě za 95 000 korun měsíčně.
Dodávám:
Jaroslav Faltýnek je ten, který hlasitě vykřikoval, že „bude bojovat s vykradači veřejných financí“…

Petr Paulczynski na facebooku:
Nemohl by se ten zvyk, že si poslanci schvalují (zvyšují) vlastní platy rozšířit i směrem dolů? Taky bych si přidal 8000 k důchodu.

Zdá se, že USA postihlo globální oteplování…

Autor D-FENS na svém blogu:
Nedávno tady proběhlo tou konstruktivnější částí diskusí, že Kocourkov (český moderní sociální stát) dojede na nedostatek zdrojů. Přesněji řečeno, skončí, až zdroje dojdou. Z hlediska posuzování příčiny a následku je to zcela jistě správně. Kocourkov má vestavěný faktor sebedestrukce v tom, že bere peníze těm schopným a pracovitým, aby je následně rozdal neschopným a líným. Zkurvil (thanx, Miloš) tak ještě limitně přijatelnou myšlenku, že sociální systém by měl pomoci těm, kteří z nejrůznějších důvodů pomoc potřebují k tomu, aby obnovil jejich původní výkonnost. Nyní Kocourkov rozdává prachy všem, kteří splní nějaká kritéria a vyplní si formulář. Nedělá to samozřejmě kvůli humanitě nebo solidaritě pracovitých s línými, chytrých s blbými a tak dále. Dělá to proto, aby posílil závislost dávkami obdařených jedinců na státu a tím je připoutal k sobě, protože kdo by kousal do ruky, která ho krmí. Konečně někdo musí provozovat i to přerozdělování, provádět ho, dohlížet na něj, vyhodnocovat jeho účinnost apod., což jsou další tisíce osob závislých na sociálních dávkách nepřímo. Sociální dávky a dotace tak už nejsou ta keynesiánská investice do společnosti, ale zcela regulérní nákup voličských hlasů a loajality. V této souvislosti vás třeba napadne, jací diletanti jsou ti šíbři, kteří při volbách nakupují voličské hlasy za stovku kus. To je hrozně amatérské, protože tu stovku musejí vydat ze svého.
Sociální korupcí se samozřejmě zdroje konzumují, ale netvoří. Navíc popsaný systém demotivuje sponzory (jak to funguje, ukazují nejlépe špičky ledovců - třeba daňový uprchlík Depardieu v Rusku), takže zdroje nejen že nepřibývají, ale je jich stále méně. Nemyslím si však, že by klesající zdroje systém mohly střednědobě ohrozit. Výše uvedená sociální korupce se totiž provádí pomocí peněz a hodnotu peněz nastavuje opět Kocourkov. Když dojdou, tak si prostě natiskne další a většinově to nevadí, protože příjemce je nekritický a situace, kdy včera něco stálo korunu a dnes to stojí dvě, mu nijak zásadně nevadí. Až mu nebudou stačit, řekne si o nášup. Když se to drží v rozumných mezích a netiskne se o mnoho více než v okolních Kocourkovech, tak to nějak funguje a že se to dlouhodobě prohrabává ke kolapsu? To nikoho nezajímá.
Navíc neustálé znehodnocování peněz zajistí také znehodnocení finančních rezerv, které by si pošetilí občané chtěli tvořit, například na důchod nebo na nemoc, a tak se stávají ještě závislejšími na státu, což je z hlediska socialistických ideologů určitě cool. Jihoevropské státy financovaly svoji sociální korupci devalvací měny celá desetiletí, sem tam udělaly "reformu" v podobě přeškrtnutí několika nul a jelo se dál. EU to teprve zavádí.