PONDĚLNÍ GLOSY 3.11.2014

Miroslava Macka
Vulgární prezident Zeman v Hovorech z Lán? Prostě hovoří jazykem svých voličů… Je ovšem třeba též brát v potaz známé heslo, že „Kdo příliš alkoholu pije, spálí si v mozku ganglie“…

S mnoha názory na Václava Havla, se kterými přišel v posledním rozhovoru Václav Klaus (vzhledem k osobním zkušenostem s prvně jmenovaným) souhlasím.
Absolutně však nechápu, proč cítí Václav Klaus po tak dlouhé době, co Václav Havel zmizel z politické a veřejné scény, potřebu se proti němu tak vehementně vymezovat.
Tvůrce a milovníky legendy o svatém Havlovi nepřesvědčí jakýmkoliv věcným argumentem, část ostatních ví své, hlavně však velké většině lidí mohou být oba, jak Havel, tak Klaus, ukradení …
Na druhé straně je pozoruhodné (jak pěkně vystihl Petr Paulczynski), že dle milovníků havlovské legendy po Klausovi už ani pes neštěkne, jakmile však něco pronese, štěká jich a vyje hned celá smečka…

Nový americký velvyslanec Andrewe Shapiro chce prostřednictvím podpory nevládních organizací pomoci Česku v boji proti korupci. Což se dá číst i tak, že prostřednictvím placených nátlakových skupin bude hájit zájmy amerických firem na českém trhu (zvláště při dostavbě Temelína) netradičními prostředky.

Pražské skoroprimátorce Krnáčové by měl někdo ze spolustraníků vysvětlit, že její zvolení kolegové jsou zastupitelé a nikoliv poslanci a tvoří zastupitelstvo a nikoliv zastupitelství, aby nevypadala jako úplná trouba…

Dosluhující nejvyšší představitel EU Barroso hrdě oznámil, že zásluhou nezměrného úsilí EU se Rusko a Ukrajina dohodly na dodávkách plynu.
Původně Rusko požadovalo od Ukrajiny uhrazení starého dluhu, respektování tržní ceny plynu a za budoucí dodávky platby předem. Po nezměrném úsilí EU tedy nakonec Ukrajina, které na to za cenu vlastních dluhů půjčí mimo jiné též EU, zaplatí starý dluh, bude respektovat tržní cenu plynu a za budoucí dodávky plynu bude platit předem.


Opsáno z facebooku:
Divím se, že se propaganda nepoučila po prezidentské kampani ! Ta byla tak jednoznačně fanaticky zaměřená proti Zemanovi a na podporu KS, že se v konečném důsledku lidem zprotivila.
Evidentně tuto chybu propaganda opakuje. Vypadá to, že zahořklost a zapšklost zejména pražských "intelektuálních" voličů KS, je tak velká, že způsobila jejich totální selhání jakékoliv soudnosti a tím absenci jakékoliv reflexe.

Čtenář glos J. P. mi napsal:
Textem
"MUDr. Kateřina Baziková publikovala v posledním čísle Medical Tribune článek s titulkem „Dětské otázky o zdravotnictví“, končící větou „A kde jsou tedy ty prachy?“ Přitom si v článku zcela přesně odpovídá sama: „…lití drahých cytostatik do terminálně nemocného, jemuž nejenže nepomohou, ale podstatně zhorší kvalitu jeho zbývajících dnů či hodin. Nebo drahé operativní výkony s implantací drahého materiálu lidem, jimž to kvalitu života v žádném případě nezlepší. Opakovaná drahá vyšetření, která nepřinesou nic nového.“
Dodávám: Prachy tedy prošustrovávají samotní lékaři, kterým v tom systém zdravotnictví nejen nebrání, ale často je k tomu přímo vybízí. A navíc mají za zády vyčurané právníky pacientů…"

jste mně připomněl knihu MUDr. Nonny Auské, Český lékař v Americe, v níž uvádí, jak pracně si tam zvykala "vydělávat" peníze ordinováním opakovaných návštěv a vyšetření a všelijakými jinými manipulacemi k vytažení peněz od pojišťoven.
Když byla ještě v "zácviku" v nemocnici, překvapilo ji, že každý zemřelý byl resuscitován. Když se ptala, proč ta zbytečnost, vysvětlovali jí američtí kolegové: "Předně, nemocnice se brání žalobám pozůstalých, že pro záchranu života neudělali vše, co bylo možné. Za druhé - mladí lékaři se učí resuscitovat, a za třetí, to nejdůležitější, nic nemohou pokazit a pojišťovna to zaplatí!"