ČTVRTEČNÍ GLOSY 23.10.2014

Miroslava Macka
Nechápu, proč se někdo diví, že v návrhu rozpočtu na rok 2015 je velká suma určena na „prožrání“, když ministrem financí je největší magnát v potravinářském průmyslu. Někdo ty jeho dluhy u bank zaplatit přece musí!

Předseda polského Sejmu Sikorski, bývalý ministr obrany a zahraničí v rozhovoru s americkým serverem Politico uvedl, že v roce 2008 nabízel ruský prezident Putin polskému premiérovi Tuskovi rozdělení Ukrajiny mezi Rusko a Polsko.
Sikorski posléze uvedl, že jeho slova byla nesprávně interpretována. Později na tiskové konferenci uznal, že se "ukvapil", že se zmíněná schůzka nekonala v Moskvě, ale v bruselském sídle NATO a že u schůzky nebyl a nemá pro své tvrzení žádný důkaz.Tusk mlčí…
Dodávám: docela mi připomíná Miloše Zemana. Ten také, když někde zaslechl nějaký drb, hned jej vyslepičil v televizi.

Titulek:
„ Čeští zemědělci zaorají až půlku úrody! Kvůli Rusku a supermarketům.“
Dodávám:
Staré obchodnické pravidlo: Je lépe nechat zkazit zboží, než zkazit cenu.

Čtenářka glos M. V. mi napsala:
Typická ukázka toho, jak politici dělají ze svých voličů úplné blbce a ti jim to baští: pan Čuba nám sdělil, že poté co se stal senátorem, bude rezignovat na post krajského radního pro zemědělství. To je frajer, nechce mít dvě funkce. Blahořečme ho! Akorát už tak nějak zapadla skutečnost, že Zlínský kraj historicky nikdy radního speciálně pro zemědělství neměl a tento post vznikl speciálně pro pana Čubu poté, co byl zvolen krajským zastupitelem a chtěl být radním. A jedna ukázka racionality tohoto postu: na dnešní dotaz v on-line diskusi, co přinesl jako krajský radní, odpověděl, že hlasoval proti zrušení tříd gymnázia! Velký to přínos po krajské zemědělství.