ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.10.2014

Miroslava Macka
Tragédie ve Žďáru nad Sázavou je prostě tragédie. Jistě vybudí debatu o zacházení s duševně nemocnými, což je zcela v pořádku. Hoch, který chránil svoji spolužačku a byl přitom zabit, si zaslouží náš obdiv a úctu, byť jde většinou v takovém případě o mimovolní jednání. Ostatní tragédií zasažení náš soucit.
Je však nesmyslné mluvit o opatřeních, které zabrání opakování takových a podobných tragédií. Těm, bohužel, nejde zabránit nikdy, je jen možné snažit se minimalizovat jejich počet , opatření se ovšem nesmějí přehnat do extrémů, znepříjemňujících každodenní život.
Prezident Zeman je pak dodatečně na místě tragédie zcela nadbytečný…

Lenka Zlámalová:
Kdybyste ještě tak před čtyřmi lety před šéfy Transparency International Adrianou Krnáčovou a Davidem Ondračkou teoreticky popsali model kumulace politické, ekonomické a mediální moci, jaký nyní provozuje Andrej Babiš, a přidali pár příběhů, jak přišel k majetku (Lovochemie, startovní kapitál Agrofertu, privatizace Unipetrolu), dlouze by vám vyprávěli, jak je to neprůhledné a balkánské. Když je pak Babiš oslovil, skoro se mezi sebou poprali, kdo za něj půjde na ministerstvo vnitra.

"Je v zájmu ostatních stran, které uspěly, aby s námi vycházely, protože peníze půjdou z magistrátu. A tam budou sedět dámy z ANO," prohlásila s úsměvem k ostatním suchdolským zastupitelům herečka Veronika Žilková, zastupující v této pražské čtvrti hnutí ANO.
A tak nám konečně s odzbrojující naivitou ukázala, jak to teď bude v Praze chodit.

Čtenář glos M. N. mi napsal:
Myslím, že výsledek testu šunkového salámu neznamená, že by se Babiš nevěnoval svému podnikání, naopak naprosto přesně ilustruje jeho program podnikatelský i politický: nabídnout občanům šlichtu, ale prezentovat ji jako manu nebeskou.

Opsáno z facebooku:
Abych v tom neměl zmatek…v Praze se rozpadla Topka nebo Schwarzenberg?

Nápis na papírovém pohárku v Kanadě:
V jiné zemi bychom vás museli upozornit, že káva uvnitř může být horká. Naštěstí jste v Kanadě.