PONDĚLNÍ GLOSY 6.10.2014

Miroslava Macka
Absolutně nechápu, proč Radiožurnál z mých povinných rozhlasových poplatků platí „investigativnímu novináři“ Kroupovi jeho natáčení obchodníka se zbraněmi v Polsku a na pokračování to vysílá. Být tím obchodníkem, už mám dávno nachystaný antedatovaný notářský zápis, že mne navštívili dne toho a toho čeští novináři vydávající se za nákupčí zbraní, a tak jsem si z nich vystřelil a povodil je trochu za nos. Což možná ten obchodník skutečně činil. V každém případě jsou to dle mého názoru hodně mizerně utracené peníze daňových poplatníků.

Čtenář glos P. S. mi napsal:
V anketě mezi českými politiky, týkající se rozhodnutí ombudsmanky Anny Šabatové, že zákaz nošení muslimských šátků na školách je diskriminace, mě zaujal názor místopředsedy Poslanecké sněmovny Petra Gazdíka.
“Paní ombudsmanka se asi zbláznila, ať se zkusí projít v bikinách po pláži v Saudské Arábii a oni ji to tamní muslimové vysvětlí …”
Myslím, že v celé přehršli názorů k tomuto tématu Petr Gazdík přesně “trefil hřebíček na hlavičku”. Ve svých zemích požadují muslimové respektování svých zvyklostí i od cizinců z jiného kulturního prostředí. To je zcela pochopitelné. Nepřijatelné ovšem je, že v zemích s jiným kulturním prostředím si muslimové vynucují právo chovat se podle svých zvyklostí bez ohledu na zvyky hostitelské země. Takže … až budou moci v Saúdské Arábii chodit Evropanky v tílku, kraťasech a s odhalenými vlasy, ať si u nás muslimky klidně chodí v černých pytlích s otvory pro oči.

Čtenář glos Z. V. mi napsal:
Vlastním průmyslový podnik střední velikosti s tržbami cca 350-400 mil Kč ročně. Řádně platím daně, zaměstnávám cca 100 lidí a jsem na trhu 20 let. Každý rok v zisku, tedy plátce do státní kasičky.
Abychom byli srovnatelní s konkurencí v západní Evropě, musíme investovat. Do strojů, staveb, do nových technologií. V současné době stavíme halu pro kontrolu a pro mezioperační úpravu našich výrobků.
Ještě v předešlých letech se platilo za stavební povolení 5 000 Kč, což je v podstatě práce úředníka na 10 minut / max. / Letos, když jsme požádali o stavební povolení k výstavbě nové haly platíme 25 000 Kč za stejný papír. Asi máme inflaci 500 %.
To je jistě velmi výrazná pomoc podnikání v Česku. Erár se snaží vytáhnout z kapes podnikatelů, těch, co investují a vytváří nová pracovní místa další a další peníze. A jde jim to dobře. A sebrat chuť k práci ještě víc.