PÁTEČNÍ GLOSY 3.10.2014

Miroslava Macka
Proč, ksakru, některý z českých novinářů v Bruselu okamžitě nezajede za tou komisařkou EU, co je silně znepokojena politizací auditů v českých nemocnicích, provedených babišsterstvem financí, a nezeptá se jí, co o průběhu těchto auditů a jejich standardnosti či nestandardnosti ví?

Když v Česku hrozila deflace, pan Singer a další moudří z České národní banky okamžitě srazili intervencemi kurs koruny, neboť jinak by prý hrozila ekonomická katastrofa. Itálie je ve skutečné deflaci již druhý měsíc, jsem tedy velmi zvědavý, jak tam provedou to stejné, když mají euro.

Dluhy českých domácností vzrostly jen za srpen tohoto roku o dalších 4,1 miliardy korun na celkových 1,231 bilionu. Jací občané, takový stát, chce se říct…

Zásluhou moderní medicíny se dožíváme stále vyššího věku. Je ovšem nejvyšší čas, aby nám moudří filosofové vysvětlili, proboha, proč?
Tady jsou totiž slova z proslovu profesorky interní medicíny a epidemiologie Veronique Rogerové z Mayo Clinic: „Mým typickým pacientem byl před 25 lety padesátiletý kuřák s infarktem myokardu. Dnes je to šestasedmdesátiletá žena se srdečním selháním po lehkém infarktu, s osteoartrózou, nedostatečností ledvin a diabetem.“