PONDĚLNÍ GLOSY 15.09.2014

Miroslava Macka
Zpráva:
Američtí vojáci se ztratili v Polsku, s vrtulníky proto přistáli na poli.
Dodávám: Když se asi dvacet ruských vojáků objevilo na Ukrajině a tvrdili, že se ztratili, všechna media psala, že něco takového je zcela vyloučené…

Pokud Rusko obsadí Pobaltí, bude to znamenat faktický zánik NATO a velké ruské geopolitické vítězství, po kterém by Rusko v podstatě ovládlo celý evropský kontinent. Tomu je nutné zabránit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o tom hovořil ředitel pravicově orientovaného Občanského institutu a někdejší poradce premiéra Nečase Roman Joch.
Kdybych chtěl být politicky nekorektní, napsal bych, že jeho dlouho očekávané šílenství konečně propuklo…

Tomáš Haas:
Václava Klause nebere nikdo vážněji, než jeho odpůrci. Proto se po každém jeho vystoupení vyrojí desítky komentářů v mediích a tisíce v diskusních fórech, ve kterých jejich autoři přesvědčují jeden druhého, že je Klaus vůbec, ale vůbec nezajímá a že ho nikdo (myšleno oni) vůbec nebere vážně.

Teroristická organizace Islámský stát má podle nejnovějších odhadů americké tajné služby CIA v severním Iráku a severovýchodní Sýrii asi 20 000 až 31 500 bojovníků. Informovala o tom televizní stanice CNN. Je to dva až 3,5 krát víc, než služba odhadovala dříve.
Dodávám: Není nad přesné informace!