PÁTEČNÍ GLOSY 12.09.2014

Miroslava Macka
Tak tomu absolutně nerozumím:
Městský soud v Praze zprostil dispečera A. Saletu viny na takzvané loupeži století a propustil jej z vazby. Předtím jej dvakrát odsoudil k 9 letům nepodmíněně a povinnosti uhradit 154 milionů korun.
Z té zprávy totiž vyplývá, že někteří soudci museli fatálně odfláknout svoji práci, neboť žádné nové poznatky a důkazy nepřibyly. Co by se stalo s lékařem, který by takto pracoval?

Viceprezident České hospodářské komory Minář z Turecka na ČT 24: „Na Východě má smysl chovat se fair…“
Dodávám: Na Západě, Severu a Jihu ne?

Bývalá šéfredaktorka MF Dnes Sabina Slonková včera na tiskovce prohlásila: „Nelze pracovat v novinách, které vlastní politik. To není svobodná novinařina.“
Tak tomu říkám dlouhé vedení!

Zpráva:
„Pražský primátor Tomáš Hudeček spustil kampaň na 33 obřích reklamních nosičích, které nebyly řádně povoleny stavebním úřadem a jsou v naprostém rozporu s jím prosazenými Pražskými stavebními předpisy,“ říká prezident Svazu provozovatelů venkovní reklamy Rudolf Bílý a dodává: „Na základě této skutečnosti se členové svazu rozhodli pozastavit reklamní kampaň TOP 09 probíhající na panelech v jejich majetku.“
Dodávám:
Zřejmě šlo o zvýhodněnou cenu, aby se stavební předpisy změnily…

Ivo Šmoldas na facebooku:
Přizpůsobiví nebo nepřizpůsobiví ??? Mnohá města si trpce stěžují, že nedokážou vyjít se svými takzvaně nepřizpůsobivými občany. Ještě nikdy jsem však neslyšel, že by si takzvaně nepřizpůsobiví občané trpce stěžovali, že nedokážou vyjít se svými městy. Způsoby takzvaně nepřizpůsobivých jsou totiž měštěnínům nemálo proti srsti, kdežto způsoby měštěnínů jsou takzvaně nepřizpůsobivým zcela upřímně šumafuk.
A tak si jedni holt stěžují, kdežto druzí důvod ke stížnostem přirozeně neshledávají. A neshledávají ho ne proto, že by byli nepřizpůsobiví, nýbrž právě naopak, že se přizpůsobit hravě dokážou, a to čemukoli, nejlépe pak systému sociálních dávek.
Nazývat je nepřizpůsobivými je tedy naprostá mýlka. Jsou totiž stejně přizpůsobiví jako ti, kdo bystře postřehli, že se dá vesele žít třeba ze státních či evropských dotací, provizí za zprostředkování armádních zakázek nebo z úplatku od stavebních firem.
Nepřizpůsobiví jsou všichni ti ubožáci, co se výzvám doby přizpůsobit nedokázali, a nepřišli tudíž na nic lepšího než se způsobně živit prací. A jelikož schopnost přizpůsobit se je nepochybnou známkou inteligence, je očividné i to, kdo z nás je tu blbec.

Někdy vtip poukáže na nesmyslnost děje více, než skutečnost:
Rusko zvažuje, že bude z Ukrajiny odebírat svůj vlastní plyn, který je Ukrajině dodáván přes Polsko a Slovensko, a který je po dotacích EU levnější, než těžba.