STŘEDEČNÍ GLOSY 10.09.2014

Miroslava Macka
Zpráva nizozemských vyšetřovatelů o pádu malajsijského letadla mne utvrzuje v přesvědčení, že jde o nějaký monstrózní pokus, který má za úkol zjistit, co si manipulované lidské stádo ještě nechá líbit. Byť chápu, že ze „znalců“ si dělal legraci již Jaroslav Hašek před více než sto lety.
Neboť chvíli poté, co nizozemští vyšetřovatelé konstatují, že mají k dispozici málo trosek letadla, aby se mohli vyjádřit přesněji o jeho osudu, chodí reportér České televize v přímém přenosu volně po polích na Ukrajině a kamera zabírá stovky mnohdy značně velkých, menších či malých úlomků letadla a zbytků zavazadel cestujících…představa, že nešlo už dávno nalézt úlomky případné střely či šrapnelu a identifikovat je, je pak zcela absurdní…

Teprve nyní se ke mně dostalo, že projev předsedy Fialy na kongresu ODS trval 75 minut. Pokud je to pravda, je okamžitě vhodný ke kontumaci… o projevech místopředsedů se media nezmiňovala (namlouvám si, že z důvodu jejich brilantnosti, takže proto je levicově orientovaní redaktoři zatajili.)