ÚTERNÍ GLOSY 9.09.2014

Miroslava Macka
Ze sobotních Lidovek o Babišovi: - "Vyznačuje se ďábelským pracovním tempem, zkušeností a nebojácností kombinovanými s rozvahou. Prokázal to ostatně už při kontaktu s StB, kterážto spolupráce je mu předhazována."
Pikantní je, že text napsal další spolupracovník StB s krycím jménem "Kamil".
Tak tomu říkám drzost na kvadrát! Vypovídací hodnotu o současném Česku to má ovšem značnou.

Všichni, kdo nechtějí pracovat za nízkou mzdu si mohou otevřít živnost a vyplácet si pak takovou mzdu, jakou si představují! Jen si na ni musí vydělat, a to včetně režie, odvodů a daní!

Jakub Janda ze think tanku Evropské hodnoty napsal na FB prosbu:
Prosil bych jakéhokoliv českého politika, který řekne, že evropská strategie vůči Rusku je špatná, aby přišel alespoň s jedním jediným realistickým návrhem, co udělat lépe. Jinak užívá osvědčenou českou metodu "Klaus".
A tak jsem mu napsal:
Ukrajina je a hlavně bude finančně závislá na pomoci EU, tedy bezpodmínečně poslušná. EU tedy může v mžiku donutit Porošenka k usednutí za jednací stůl se zástupci ukrajinských Rusů (separatistů, chcete-li) a Ruska (to mnohokrát vyjádřilo ochotu v takovém složení jednat) a za moderování Merklové či jiné silné osobnosti EU (ale silnější není) dojednat federalizaci Ukrajiny a oboustranné bezpečnostní záruky. Chápu ovšem, že takový výsledek není v zájmu amerických investorů a některých evropských politiků...
K tomu několik údajů:
Ukrajinská produkce uhlí se za poslední rok propadla o 50 %. Ukrajina, bývalý velkoexportér, podepsala dohodu o dodávce 1 milionu tun uhlí z Jihoafrické republiky. Ukrajina nesplácí dluhy za plyn. Region, který ovládají povstalci, vytvářel 25% ukrajinského exportu. Ratingová agentura Fitch snížila hodnocení Ukrajiny na stupeň CCC, tedy na mimořádnou spekulativnost případných půjček. Přesto Mezinárodní měnový fond půjčil Ukrajině 17 miliard dolarů s tím, že bude zapotřebí dalších 19 miliard dolarů. Další peníze poskytují Ukrajině USA a Německo.

Opsáno z facebooku:
Řeší se, kdo chce kouřit a kdo nechce. Kdo chce pracovat a kdo nechce se neřeší…