STŘEDEČNÍ GLOSY 27.08.2014

Miroslava Macka
Jeden z českých dodavatelů plynu, firma RWE, oznámil, že počet nelegálních odběrů plynu a počet přetáčených plynoměrů stoupnul jen za poslední rok o 200%.
Občanstvo se přitom diví, že veřejní činitelé jednají s veřejnými penězi často jako se svými.
V tomto případě totiž platí staré české přísloví naruby: „Jaký krám, takový pán.“

Novinář Erik Best ve Final Word:
Andreje Babiše poslalo bulvárnímu tisku samo nebe. Může na něj udeřit z tolika různých stran. Babiš je politikem, ale odmítá to připustit; je ministrem financí se střety zájmů, kam se podíváš; je vlastníkem společností, jež od roku 2007 získaly státní zakázky v hodnotě 14 miliard Kč. Navíc je to Slovák, který vybral Slovenku jako kandidátku na post pražského primátora. Je to také keynesiánský kouzelník, jenž s Final Wordem svádí přátelskou mediální bitvu ohledně svých kejklí s rozpočtem. Blesk by rozhodně měl z čeho vybírat, kdyby po Babišovi chtěl jít, podobně jako šel po Miroslavu Singerovi, Miroslavu Kalouskovi, Stanislavu Grossovi či Zdeňku Bakalovi. A přece čtenáře den po dni zásobuje jen lichotivými reportážemi z Babišovy dovolené s jeho půvabnou ženou v jižní Francii. Tak proto zaplatili Daniel Křetínský s Martinem Romanem 4,7 miliardy Kč za Ringier? Aby mohli Babišovi takhle lízat paty? Jestliže je Křetínský Romanova děvka, nyní se zdá, že Roman je děvka Babišova.

Čtenář glos L. Z. mi napsal:
Nemohu s Vámi souhlasit v otázce zdravotnických poplatků.
Ve skutečnosti nám vláda vám nevytáhne 30 korun z pravé kapsy, ale vytáhne nám místo toho nejméně 90 korun z levé! Těch původních 30 korun totiž nemuselo proběhnout přerozdělovacím kolečkem.