ÚTERNÍ GLOSY 26.08.2014

Miroslava Macka
Právnické piruety sporu o autorství či neautorství amnestie mezi bývalým právním poradcem V. Klause Pavlem Hasenkopfem a současnými obyvateli pražského Hradu v čele s prezidentem Milošem Zemanem začínají být poněkud nepřehledné.
Takže pro stručnost: za vše může velkohubost Miloše Zemana, který často papouškuje to, co zaslechl od svých spolupracovníků, aniž by si ověřil zda je to pravda, polopravda nebo čirá lež.
Znám to z vlastní zkušenosti, když mne před drahnými roky osočil v televizi, že jsem vytuneloval Knižní velkoobchod, což mu zřejmě nakukal Pavel Rychetský (jak prozradil sám Zeman), tehdy právní zástupce věřitelů bývalého předprivatizačního vedení KV.
Po soudním procesu se mi pak musel Zeman veřejně v televizi omluvit.
Nicméně, jak je vidět, nic nového se v toku času nenaučil a nic starého nezapomněl. Je to holt stále ten stejný genius podprůměrnosti…

Zpráva:
Zrušení třicetikorunových poplatků v lékárnách od příštího roku by se mělo kompenzovat lehkým navýšením marže. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) to v neděli řekl v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Další variantou je zavedení takzvaného zdravotního výkonu pro lékárníky, například za poučení pacienta při výdeji léku.
Dodávám:
Voliči současné vládní koalice, radujte se! Vláda vám nevytáhne 30 korun z pravé kapsy, ale z levé!

Z blogu M. T. Hošmana na idnes:
Necítím se povolán komentovat celou Orbánovu koncepci, ale v jednom bodě je velmi silná. Uvědomuje si, že svoboda občanů a svoboda neziskovek se vzájemně vylučují. Pokud připustíme volné řádění agresivních těles typu Greenpeace, Hnutí Duha, Studenti proti kouření v kavárnách, Nesehnutí, Rekonstrukce stát a dalších, dříve či později prosadí tak hustou síť nařízení a předpisů, že budeme ještě s nostalgií vzpomínat na svobodné časy za Jakeše.
Vlastně to není nic nového, tuhle analýzu udělal Joseph Schumpeter v roce 1944. Ale Orbán je první Evropan, který to zohlednil ve své koncepci státu.


Jarda Polanský na facebooku:
Všichni si polejeme kýblem hlavu a nemocní se díky tomu uzdraví. Bože, dokonalá karikatura současné mediálně zdebilizované, hysterické a vrtošivé společnosti, kde lidé přestali přemýšlet a místo toho jak vzteklé stádo běží za vším, co je in. V politice, ve spotřebě, v hudbě, v postojích, prostě ve všem. Možná by si všichni ti hlupáci ty kýble měli na hlavě nechat, abychom my ostatní věděli, s kým máme tu čest a bavili se raději s bezkýbloidní myslící menšinou.

Nigel Farage: Pokud se občan civilizované země zapojí do džihádu, je nepřijatelné mu umožnit návrat. Jestli je to proti lidským právům, nechť jsou lidská práva v této oblasti ignorována.

Čtenář glos P. D. mi napsal:
Dnes jsem četl článek na Novinkách.cz o přehlídce válečných zajatců z řad Ukrajinských vládních jednotek. Zajímavá věc, ale co mě zaujalo víc, bylo to, co měli dozorující "separatisté" na fotkách v rukou. Pokud mě oči nebo znalosti neklamou, byly to poloautomatické pušky SKS-1945 (1945 je samozřejmě rok počátku výroby). To se tedy Putin s tou "masivní zbrojní podporou", jak tvrdí Jaromír Štětina, dvakrát nepředvedl.

V posledních dnech a týdnech je nejčastějším slovem v titulcích na ČT24 slovo „prý“.