PONDĚLNÍ GLOSY 25.08.2014

Miroslava Macka
Zajímavá směska zpráv:
Německá vláda odsouhlasila prodej zadlužené německé divize společnosti RWE skupině ruských investorů.
Německá kancléřka Merkelová slíbila až 500 milionů eur na obnovu východní Ukrajiny.
Ukrajinský prezident Petro Porošenko slíbil armádě v letech 2015 - 2017 3 miliardy dolarů.

Komplexně Geniální Babiš nakoupil dalšího prodejného umělce:
„Zatímco na koncerty se připravuji, zpívám, cvičím a zkouším, tak na volby už jsem připravená,“ dodává. „Letos jsem se pragmaticky rozhodla pro takové lidi na kandidátkách, kteří již v životě něco dokázali, něco vybudovali a kterým věřím, že se chtějí pustit v parlamentu do smysluplné práce. I když jsou politickými nováčky, pevně doufám, že budou pro politiku i ekonomiku naší země přínosem. V těchto volbách jim dám své ANO,“ říká Marie Rottrová.
Jak to říkali staří latiníci? Pecunia non olet. Peníze nesmrdí…

Zpráva:
Německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel se v novinovém interview vyslovil pro federalizaci Ukrajiny. Podle něj by to pomohlo ukončit konflikt mezi Kyjevem a proruskými separatisty na východě země. Výňatky z rozhovoru pro nedělní Welt am Sonntag citovala agentura AFP. Německá kancléřka Angela Merkelová je od soboty na návštěvě Kyjeva.
Dodávám:
Kdyby se němečtí představitelé zřetelně vyslovili pro federalizaci Ukrajiny hned od počátku Majdanu, nemuselo dojít ke zbytečnému krveprolití.

Michal Viewegh, Mc Donald české literatury, jak jej nazývám, v rozhovoru po přežití těžkého zdravotního stavu: „Býval jsem pyšný český buran, který všechno ironizuje, aniž o tom něco ví.“
Dodávám: Konečně někdo napsal dokonale výstižné kritické zhodnocení jeho tvorby!

Ekonom Milan Zelený:
„Česká ekonomika neexistuje; nemá napojení na finálního zákazníka a je ve své většině subdodavatelská, závislá na EU a Německu. Výkonné, opravdu úspěšné české podniky, jakož i talentovaní podnikatelé (nejen lékaři), odcházejí do zahraničí. Jsme ekonomika otevřená cizincům, ale více než uzavřená podnikatelům domácím. Když se EU a Německo propadnou, co pak? Kde vezmeme podnikatele se znalostí trhu a finálního zákazníka? Německá ekonomika ukazuje první symptomy dlouhodobého úpadku; může být první zemí, která vystoupí z EU – táhnout Francii a Itálii je nad její síly. Bez vyhlídek na oživení a dlouhodobý růst nepomůže ani Kurzarbeit,“
„Stát občany zadlužuje, protože se ministr financí mylně domnívá, že ČR čeká éra ekonomického růstu. (Proč? Jak?) Domácnosti se zadlužují (již přes 1 bilion Kč), protože stále ještě věří politikům a skáčou na vějičky lichvářů a bank. Zadluženo je i přes 150 tisíc dětí. Jak budou své dluhy splácet?“
„Čeští politici nyní hledají nová odbytiště pro podnikatele – zamyslete se nad touto větou a představte si Tomáše Baťu – jak mu Masaryk hledá odbytiště. Státní kompenzace a ‚kurzarbeit‘ mají nahradit zničené trhy. Podnikatelé, spotřebitelé a hlavně daňoví poplatníci platí za politickou a diplomatickou neschopnost, vedoucí k válkám a nárůstu životní nejistoty.“

Petr Paulczynski na facebooku:
Pozoruji, kterak dění na Ukrajině prudce mění eurohujery na eurokretény.