ÚTERNÍ GLOSY 19.08.2014

Miroslava Macka
Návštěvník podniku k majiteli: Jak to, že se všichni zaměstnanci tak usmívají?
Majitel: Ale, zbláznil se nám počítač, a tak dostali namísto výplaty daně.

Představa, že máte k dispozici spoustu trosek letadla a po týdny nejste schopni určit, čím bylo sestřeleno, je docela absurdní, že ano?
Zdá se, že se čeká na okamžik, kdy vše upadne téměř v zapomenutí a pak se vydá nějaká mnohoslovná, zamlžená a rozpatlaná zpráva, ze které v žádném případě nebude možné dovodit, kdo letadlo sestřelil, aby tak nadále propagandistické mašinerie mohly dovytvořit „veřejné mínění“. Veškeré poznatky, které by se snad nehodily do oficiální verze, budou prohlášeny za konspirační teorie a důsledek putinovské propagandy.
Vsaďte se!

Zpráva:
Pokrok prý podle šéfa německé diplomacie Franka-Waltera Steinmeiera přinesly rozhovory ministrů zahraničí Německa, Francie, Ukrajiny a Ruska. Podobný názor zastává i ruská strana. Jednání se konalo v noci na pondělí v Berlíně. Ministři diskutovali pět hodin. Ukrajinci jsou ale skeptičtí.
Dodávám:
Jak by na jejich názoru záleželo! Rozhodnou, jako vždy, velmoci.
Radiožurnál se ovšem opět vyznamenal: jeho komentátor včera po 14. hodině pravil, že ruská delegace je optimističtější, než skeptická ukrajinská. O postoji diplomacie německé pak neřekl jedno jediné slovo.

Václav Klaus v rozhovoru pro Rádio Beat dne 31. 12. 2004:
Redaktor: "Irsko se stalo první zemí na světě, které zakázalo kouření na všech veřejných místech."
Václav Klaus: "Já, zapřisáhlý a agresivní nekuřák, musím říci, že tento jev považuji za blížící se konec civilizace. Jestli si někdo takto osobuje dirigovat chování jednotlivců, to už jsme opravdu u konce.
Toho se strašně bojím. A ono se to šíří dál. Já jsem pevně přesvědčen, že to dříve či později v éře politické korektnosti doputuje i k nám sem do České republiky. A v tu chvíli já snad, jako nekuřák, začnu držet hladovku ve prospěch kuřáků nebo budu chodit a vyzývat lidi, aby šli na barikády, aby o tuhle věc bojovali, protože tady nejde o kouření, ale o elementární prvky lidské svobody."

Nechápu, jak může Adam Michnik, historik a člověk, který se půl století pohybuje kolem evropské politiky, říci takový nesmysl, jaký pronesl v rozhovoru pro časopis Týden: „Rusko obsadilo Krym, což kromě psychologického efektu neznamená nic. Prostě nic, protože stejně Krym byl ruskojazyčný.“

Potřeby společnosti jsou důležitější než potřeby jednotlivce. (Adolf Hitler)
Musíme přestat uvažovat o jedincích a začít přemýšlet o tom, co je nejlepší pro společnost. (Hillary Clintonová)