STŘEDEČNÍ GLOSY 23.07.2014

Miroslava Macka
Žena s Evropou v sobě:
Vystudovala teorii kultury a pracovala jako zástupkyně ředitele MKS v Třebíči. Poté několik angažmá ve soukromé i veřejné sféře, vždy se točící kolem eurodotací. Náměstkyně Jiřího Paroubka na ministerstvu pro místní rozvoj. Velmi podivuhodná kauza Budišov. Kandiduje za Evropské demokraty do Evropského parlamentu. Neúspěšně. Kandiduje za KDU - ČSL do českého parlamentu. Neúspěšně. Babiš v ní objevuje ženu a prosazuje ji jako kandidátku hnutí ANO na eurokomisařku…

„Proruští separatisté“ včera předali černé skříňky z havarovaného boeingu malajským úřadům. Předevčírem je předali do Kyjeva. Předpředevčírem do Moskvy.
Netušil jsem, že letadla dnes mají tolik černých skříněk…

Z tisku:
Podle nových zjištění českých badatelů bylo v Sovětském svazu perzekvováno od roku 1917 do 50. let minulého století na 25 tisíc československých občanů. Většina z nich prošla koncentračními tábory Gulagu. Zhruba polovina lidí represe nepřežila. Další důvod, proč Rusko ztratilo morální právo na "legitimní zájmy" v našem regionu.
Dodávám:
Z tohoto úhlu pohledu by ovšem Německo nemělo jakékoliv morální právo na „legitimní zájmy“ u nás.

Kdykoliv se vám bude zdát, že u nás máloco pořádně funguje, všechno je jaksi kách a ne a ne se to zlepšit, projděte si diskuse na sociálních sítích. Nutně dojdete k závěru, že je přímo neuvěřitelné, jak dobře vše funguje a nehroutí se, když sice žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali. A když si uvědomíte, že je tomu tak téměř všude ve světě…

Opsáno z facebooku:
Česká republika vybrala člověka, který bude hájit zájmy nadnárodní byrokracie proti českému lidu. Logicky by to měl být nejhloupější a nejneschopnější člověk, jakého jsme dokázali najít.