PÁTEČNÍ GLOSY 13.06.2014

Miroslava Macka
20140613

Komplexně Geniální Babiš by měl alespoň ministru Stropnickému vysvětlit, že přece byli všichni zvoleni se slibem, že se stát povede jako firma, takže nemůže říkat následující:
"No, je možné, že za ten Karlín dostaneme míň, než v té soutěži, co jsem zrušil. Ale budu se pod to moct v klidu podepsat, protože to bude čistá soutěž."

Zpráva:
Španělská vláda hodlá nově pokutovat částkou až 600 eur (16 tisíc korun) cestující, kteří se svezou soukromým vozem a řidiči za to zaplatí. Ještě vyšší pokuta, až 6000 eur (160 tisíc korun) čeká i ty, kteří spolujízdu organizují nebo propagují.
Můj dodatek: To by tak hrálo, aby si lidé dělali, co chtěli, podnikali a pracovali a neplatili za to tučné výpalné!

Madelaine Albrightová pozoruje v České republice nedostatek úcty k Romům a jedinou chybou Václava Havla bylo, že nezaložil politickou stranu.
Nechceme ji angažovat za „komickou starou“ do Národního divadla?

Tu demokratizaci Iráku Američané poněkud přehnali, ne? Už se tam ta přemíra demokratů pere mezi sebou…

Lenka Zlámalová:
Lidé Andreje Babiše šetří na nákupech kancelářského papíru, úrocích za uložení státních peněz. Chlubí se, jak dobře si umí ohlídat každý milion. To je záslužné. Mezitím ale neodkáží zabránit zvyšování dluhů o miliardy.

Čtenář glos R. V. mi napsal:
Už jsem pochopil plán vlády na zvyšování minimálního pojistného a snižování výdajových paušálů živnostníkům a dává to dokonalý smysl.
Premiér Sobotka prohlásil, že živnostníci jsou v důsledku nízkých odvodů v důchodu ohroženi chudobou, takže se jim zvednou odvody, aby si na tu chudobu zvykali už teď.