ÚTERNÍ GLOSY 3.06.2014

Miroslava Macka
Zpráva: Na ČT24 byl dotazován předseda českomoravských odborů, co je cílem z hlediska minimální mzdy. Posluchač se dozvěděl, že není možné, aby člověk, který pracuje 8 hodin denně, dostal jen 9000 Kč mzdu, když jako ležící v sociální síti dostane výrazně více.
Můj dovětek: Kupodivu nenavrhl zrušení institutu minimální mzdy, snížení sociálních dávek ležícím, tím pádem snížení daní a zvýšení mezd pracujícím, ale zvýšení minimální mzdy.

Zpráva: Marvanová upřesnila, že jí Babiš nabídl, aby se stala jeho poradkyní na financích. Tuto nabídku Marvanová zváží.
Můj dovětek: Netušil jsem, že Marvanová je odborníkem na finance, doposud jsem, neb ji léta znám, měl představu, že není odborníkem na nic.
Pokud by mu ovšem, jak říká, chtěla radit při přípravě protikorupčních zákonů, těch pár vět mu může říct gratis a ne vytahovat peníze z našich kapes.

NKÚ: Stát vyhodil oknem 178 miliónů za kampaň Ryba domácí.
„Největší problémy našli kontroloři u finančně nejvýznamnějšího projektu Ryba domácí, v němž ministerstvo figurovalo zároveň jako příjemce dotace. Od svého vzniku stál 178 miliónů korun,“ uvedla mluvčí NKÚ Olga Málková.
„Tento projekt s jediným dodavatelem měl díky reklamní kampani zvýšit spotřebu sladkovodních ryb. Podle Českého statistického úřadu jejich spotřeba na hlavu ale od roku 2009 klesá,“ dodala. „Ministerstvo například v rámci projektu Ryba domácí proplatilo za ‚péči o brand‘ 1,5 miliónu korun pouze na základě písemného prohlášení dodavatele, že tuto službu poskytuje, tedy bez jakéhokoli prokázaného plnění,“ uvedla mluvčí.
Můj dovětek: Už víte, jak si přijít na pěkné peníze? Ne? Pečujte o brand! Potřebujete ovšem k tomu též kamaráda na rozhodovací pozici, kterému samozřejmě z odměny něco šoupnete…

Marian Jurečka na Tweeteru:
V ČR je přes 620 000 nezaměstnaných, již půl roku potřebujeme v Ústeckém kraji přijmout 40 lidí na práci do lesů, zatím se přihlásilo 6.

L. Š. na facebooku:
Dnes odpoledne jsem viděl z auta na mé bývalé průmyslovce, kde jsem si v mládí osvojoval základy silnoproudé elektrotechniky, neuvěřitelnou ceduli: "Dnes myšlenka, zítra výrobek!" A podepsáni: Kraj Vysočina, ROP, Evropská unie, Statutární město Jihlava.
Nevěřil jsem vlastním očím, že zase žiju mezi komunistickými veleduchy!

Opsáno z facebooku:
Žádný režim není lepší nebo horší než lidé v něm.