ČTVRTEČNÍ GLOSY 29.05.2014

Miroslava Macka
A už se začíná zvesela nálepkovat: fašisté, xenofobové, bla, bla ,bla, a to všechny strany a jejich představitelé, kteří nesdílejí názory starých eurostruktur, budujících dosud EU, na její budoucnost. Moc bych si přál věcnou debatu nad každým návrhem a každým plánem, se kterým tyto strany a politikové přijdou. Obávám se ovšem, že jen nálepkování a hysterický pokřik se nám dostanou.

USA se podařilo dosáhnout mezinárodní izolace Ruska poté, co došlo k připojení Krymu. Prohlásil to ve středu prezident USA Barack Obama před absolventy vojenské akademie ve West Pointu. Aktivní pozice USA pomohla ukrajinskému lidu svobodně zvolit svoji budoucnost.
Kdybych byl na facebooku, tak bych žertovně napsal:
Je to cool nebo je to vůl? Jsa na svých stránkách, píšu: Jak velice se mýlí!

Slova Lenky Zlámalové by se měla opakovat ve veřejnoprávních mediích před každými zprávami, aby to konečně pochopili i naši eurohujerové: Nic takového jako hlavní proud pro stále hlubší integraci EU už neexistuje.

Ze skvělého článku Václava Vlka staršího na Neviditelném psu: (Velmi doporučuji přečíst si ho celý.)
Byl jsem před pár lety pozván na "nóbl" konferenci, která se odehrávala na jedné takové té "výletní velkolodi", co se plaví po moři s pasažéry, kteří si užívají. Tentokrát byla užita jako "konferenční loď".
Můžete přijet i autem, stálo na pozvánce, parkování zajištěno. Odjezd je z přístaviště námořních výletních lodí v Marseille. Oko mi zjihlo. Vzpomínka na mládí, když jsem navštívil toto město a jeho starý přístav a prošel ulicemi. Krásná středomořská Marseille! Romantika, čerstvý vzduch.
Jel jsem tedy autem. Dojel jsem před přístav, kde nastupují cestující na výlety snů, tedy žádná zastrčená ulička, zaparkoval na místě pro to parkování označeném a šel zjišťovat co a jak.
Vrátil jsem se za cca 20 minut. A divil jsem se. Náhle jsem si uvědomil, jak jsou naši vykrádači aut a zloději aut technicky dokonalí. A ohleduplní. I ti blbější, co neumí otevřít zámek, tak jen vyrazí cihlou okénko a pak kradou. Marseillští na tom jsou jinak. Otevřeli a utrhli dveře u spolujezdce krumpáčem. Vrazili ho mezi sloupek a dveře a lup! Bylo to.
"Běžný postup," pravil francouzský dopravák a když jsem nechápal, kdo to mohl udělat, ukázal hlavou nahoru k "sídlišti". A něco dodal, to se ovšem nedá napsat, bylo by to rasistické. Když jsme šli s kolegou na procházku do starého přístavu, v každém obchodě v ulici, v každé kavárně seděl ve vchodu velký pes.
"Oni tady lidi mají tak rádi psy?" ptal jsem se. Francouzský kolega se na mne podíval jako na naprostého blba. "Oni hlavně nemají rádi tyhle," kývl kolega hlavou na skupinku snědých mužů, kteří šli proti nám. "A ti se zase bojí psů. Hlavně velkých".
V Lyonu mi jindy bylo doporučeno majitelem hotelu, abych jel raději přespat jinam. Že určití dotyční mají "nějaký svátek". To pak tady hoří auta, pravil mi hoteliér.
No a dneska evropští novináři kvílí, že ve Francii vyhrála volby do evropského parlamentu Le Penová. Já se divím, že je nevyhrála už dřív.

Jan Zahradil, místopředseda ODS a europoslanec:
Odchodu Jiřího Pospíšila nelituji a zcela upřímně mu přeji vše dobré při jeho práci v Bruselu. Zároveň věřím, že dostojí svým závazkům a slibům a bude se podílet na úhradě dluhu ve výši 5 milionů v plzeňském regionu, který zde zůstal po jeho OSOBNÍ kampani, ještě v barvách ODS.

Geniální argument Karla Schwarzenberga v debatě o krizi Evropské unie na Radiožurnálu:
Haflafůf andalvasie špasko se fosieyafa, jekoš fasfaůl!.