STŘEDEČNÍ GLOSY 14.05.2014

Miroslava Macka
Včera před 18. hodinou anoncovala hlasatelka Radiožurnálu, že bude širší zpráva o úmrtí tvůrce slavného Vetřelce Hansi Geigerovi. Podivil jsem se, jak může zkušený zaměstnanec Radiožurnálu udělat takovou botu, a tak jsem čekal na anoncovanou zprávu. K mému překvapení její pisatelka a hlasatelka opět oznámila, že zemřel Hans Geiger. A tak jsem si říkal, že mít zaměstnance, kteří vyrobí takový zmetek, na hodinu je propustím, a že je nejvyšší čas opět otevřít debatu o rozhlasových koncesionářských poplatcích.
Pozůstalým Hanse Rudolfa Gigera, zvaného familiárně Ruedi Giger, se za kulturnější část české veřejnosti omlouvám…

Čtenář glos P. V. mi napsal:
Ke včerejší glose o "kotlíkových dotacích" jen drobný postřeh.
Dotace jsou možné ve výši 40 nebo 60 tis. Kč. Je zajímavé si prostudovat, např. na odkazu http://jdem.cz/ba3zs6 (návrh smlouvy), k čemupak se příjemce po 10 let zavazuje. Jinými slovy, za 333 až 500,- Kč měsíčně souhlasí s takovými záležitostmi jako zajištění převodu závazků při zcizení nemovitosti, dokladování nákupu správného paliva nebo umožnění kontroly v podstatě kdykoliv.
Jistě se tím bude zaobírat slušný aparát úřednictva a ještě za tak mizernou částku mají příjemci z baráku vlastně průchoďák. A tak se u nás přichází o svobody hned dvakrát - dotováním a kontrolou.