ÚTERNÍ GLOSY 6.05.2014

Miroslava Macka
Zpráva:
Armáda má sice 107 bojových obrněných pandurů vybavených moderními zbraněmi, ale do větší akce je prakticky nemůže vyslat, protože jí chybějí srovnatelné vozy pro velitele a spojaře. Ministerstvo obrany proto chce již letos vypsat výběrové řízení na pořízení dalších třiceti kolových transportérů určených pro velící důstojníky (10 vozů) a pro radisty (20 vozů). Podle informací Práva na nové transportéry má vyhrazeno 1,6 miliardy korun.
Můj dodatek:
Nemohu se zbavit silného dojmu, že na nás zkouší nějaká mimozemská civilizace, co vše si české plemeno ovcí ještě nechá líbit…

Zpráva:
Již 5. září 2013 bylo námořnictvem USA na oficiální stránce tendrů vypsáno výběrové řízení na přestavbu školy ve městě Sevastopol. Přestavba školy v Sevastopolu měla být součástí obytného komplexu nově zřízené americké základny, která by vystřídala vyhnané ruské vojáky. Dnes už je výběrové řízení pochopitelně zrušeno.
Můj dodatek:
Ta nenápadná zpráva leccos vysvětluje…

Zpráva:
Vědcům z amerických univerzit se podařilo při pokusech s laboratorními myšmi zvrátit proces stárnutí mozku i dalších orgánů. A není to náhoda, ke stejnému závěru dospěly hned tři týmy. Jakkoli jsou to zatím jen pokusy na zvířatech, skýtají do budoucna naději pro nezadržitelně stárnoucí populaci západního světa.
Můj dodatek:
Vědci záhy přijdou na to, jak se dožít dvou set let. Na filosofech pak bude, aby přišli na to, proboha proč?