PÁTEČNÍ GLOSY 4.04.2014

Miroslava Macka
Šéfredaktorka babiš(n)ovin MF Dnes Slonková v dnešním komentáři ke kauze premiéra Sobotky (obhajobu nízké prodejní ceny OKD, kritizovanou evropskou komisí, vypracovala pro ministerstvo financí, vedené tehdy Sobotkou, právní firma protistrany, ve které byl Sobotka navíc před nástupem do funkce koncipientem)dává premiérovi ještě drobnou šanci kauzu ustát, pokud se bude patřičně kát.
Názor jejího chlebodárce Babiše na celý případ kupodivu MF Dnes neotiskla.
Závěr? Jde o jasně vztyčený varovný prst: Sobotko, pokud nebudeš skákat, jak Babiš píská, jsi politicky mrtvý muž.
Vzhledem k obsahu kauzy ovšem Sobotka měl rezignovat už včera. Vzhledem k metodám Babišova vládnutí a k tomu, jak mu zachutnala moc, se ovšem musíme obávat všichni.

Přítel Z. Š. mi napsal:
F1 přinesla ve zprávách docela sympatickou reakci Babiše na úmysl sanovat útlum dolu Paskov. Musím přiznat, že mne Babiš překvapil a budu ještě raději, když to prosadí. Upozornil, že v privatizační smlouvě, tuším body 8.1 a 8.2 je uvedeno, že Bakala nemá nárok požadovat na státu žádné další prostředky na útlum a je povinen to zajistit sám.
Poněvadž nevěřím, že by Sobotkovi a Mládkovi tato privatizační smlouva nebyla neznáma, plyne z toho jediné, že jsou to jejich nápady a že tihle dva dobroserové jsou ochotni klidně sanovat nákladný útlum za peníze daňových poplatníků a tím si získat přízeň dělnických skupin, „když se za ně tak účinně perou“. Babišovi tak ti dva hlupci klidně nahrají na parádní mediální smeč.