ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.02.2014

Miroslava Macka
Český prezident se snaží mluvit v Evropském parlamentu anglicky. Proboha, proč?
Tomáš Haas k jeho projevu poznamenal: Brojil proti "krabicím od bot" v Bruselu, což považuji za nespravedlivé - jak jinak mají vypadat budovy, ve kterých se dělá jedna bota za druhou. Kritizoval stěhování parlamentu mezi Bruselem a Štrasburkem. Což je také nespravedlivé. Evropský parlament není nic jiného než cirkus a cirkusy, jak známo, cestují.

V oficiálním prohlášení k odchodům Daniely Drtinové a Martina Veselovského z ČT dnes sdělila Nezávislá odborové organizace ČT: „Jistě není samo sebou, že se v posledních dvou letech rapidně zvýšila spotřeba antidepresiv indikovaných závodní lékařkou.“
A což teprve ten nárůst spotřeby při sledování programů moderovaných Drtinovou, dodávám!

Zpráva:
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek hodlá opět prosadit zavedení podpory na výrobu elektřiny z bioplynu. Ta pro nově postavené zdroje skončila teprve letos v lednu. Hrozí zde ale střet zájmů. Poslanec Faltýnek je zároveň členem představenstva společnosti Agrofert, která patří ministru financí Andreji Babišovi. Agrofert osm bioplynových stanic vlastní a ve velkém je také staví.
Sám Babiš možný střet zájmů uznává. „V případě hlasování se zdržím,“ odpověděl v úterý z Francie. Proč tedy návrh podává člen představenstva jeho firmy a člen jeho poslaneckého klubu? „Tak mluvte s ním, já o tom nevím.“
Podle Faltýnka ale u jeho návrhu, který má dnes ráno projednávat hospodářský výbor Poslanecké sněmovny, o střet zájmů již nejde.
Dodávám:
Obávám se ovšem, že i tuhletu lumpárnu si ovčanstvo nechá líbit a bude platit a platit…spravedlivé by ovšem bylo, kdyby ty dotace šly z kapes voličů Komplexně Geniálního Babiše a jeho soudruhů.

Nazývejte případné úplatky dárky a noste je, pokud možno před Vánocemi či narozeninami uplácené(ho)…to je přece normální.

Pak, že jsou pozitivní zprávy nedostatkovým zbožím: Řecký dluh budu dle prognóz činit v roce 2015 172% HDP a ne dnešních děsivých 177% HDP.

"I ti nejskeptičtější jsou přesvědčeni o tom, že nejdéle do sedmi let od vstupu do EU se příjmová hladina českého obyvatelstva vyrovná příjmové hladině lidí ve Spolkové republice Německo."
(V. Špidla v roce 2001 před vstupem do EU.)
Dodávám: Zapomněl ovšem dodat, že se to bude týkat jen jeho, coby velmi dobře placeného eurokomisaře.

Jiří Pehe ve včerejším Právu:
"Jisté je, že vývoj, který jsme sledovali v minulých dnech na Majdanu, se bude v různých variantách opakovat i jinde. Bát by se měli dozajista vládci všech autoritářských režimů. "
Dodávám:
Neměli by lidé vedeni Pehem vyjít na náměstí a požadovat odstoupení politiků EU, kteří chtěli s tím autoritářským režimem podepsat asociační dohodu?

Opsáno z facebooku:
Téměř neskrývaný odpor Jiřího Dienstbiera mladšího k Ústavu pro studium totalitních režimů mne naplňuje podezřením, zda badatelé už nedospěli k písmenu D.