STŘEDEČNÍ GLOSY 26.02.2014

Miroslava Macka
Už dlouho jsem se tak hořce nezasmál, jako při čtení zprávy, že drahé šperky Janě Nagyové kupoval Karel Muzikář mladší v zastoupení Karla Muzikáře staršího, kterému se prostě líbila. Jak je vidět, po „české fintě“, kterou vymysleli vděční přátelé expremiéra Grosse, spočívající v levném nákupu akcií a jejich následném drahém prodeji, vymysleli vyčuraní právníci další právně nepostižitelnou fintu…

Uvolnilo se místo trenéra hokejové reprezentace. Jaká to skvělá příležitost pro Janu Bobošíkovou!

Čtenář glos M. L. mi napsal:
Tak jsem včera poslouchal belgické zprávy, kde zdejší vinař z okolí Lutychu (Liege) vyjádřil obavy o ztrátu úrody svých hroznů v případě, že by udeřily náhle mrazy. Jako protiopatření nainstaloval za finanční podpory EU na své vinice plynové hořáky, aby v případě mrazů zachránil alespoň část úrody kvalitního belgického vína.

Některé projevy a komentáře v našich mediích k Ukrajině jsou dojemně blábolivé, zvláště, co se týká ruských zájmů. Co totiž může vyhovovat Rusku více, než politicky, ekonomicky, národnostně a sociálně rozhašená Ukrajina, kterou bude mít více méně na krku Evropská Unie, která tím bude též politicky a ekonomicky trpět? Samozřejmě potud, pokud nebudou ohroženy ruské krymské vojenské základny a zůstane v platnosti smlouva podepsaná s Ukrajinou na desetiletí. V případě jakékoliv snahy toto změnit vyhlásí Krym okamžitě samostatnost a otluče EU slova o „vůli lidu“ o hlavu. Toť vše. A jak už jsem před pár dny psal, zaplatíme to i my.