PONDĚLNÍ GLOSY 24.02.2014

Miroslava Macka
Ukrajina nám nyní opět dokazuje staré dobré rčení, že historii píší vítězové. A tak tedy, až zemřou pamětníci, se budou lidé domnívat, že utlačovaná masa svrhla zlého obra, který se vlády zmocnil násilím a vlekl svoji zemi do chřtánu zla a osvobodila něžnou a nevinnou princeznu, úpící ve sklepeních…pokud se ovšem nebude opakovat ukrajinské „arabské jaro“. Jedno je ovšem jisté: náklady zaplatíme i my.

Ty podstatné a důležité zprávy z Ukrajiny by totiž zněly kupříkladu takto: V Oděse je největší krytý tovární objekt na světě, továrna na velice kvalitní ponorky.

Tomáš Haas velmi výstižně:
Ombudsmanka Šabatová vyzvala svého zástupce Křečka, aby nekomentoval dění na Ukrajině. Nemá se prý vyjadřovat k věcem, které se netýkají úřadu. Takže po volání po cenzuře k romské otázce chce nasadit náhubek Stanislavu Křečkovi. Nevyjadřovat se k věcem které se netýkají úřadu znamená prakticky stát se občanem druhé třídy. Brzy asi, pokud zvítězí názor paní Šabatové, nebude nikdo smět mluvit o věcech, které se netýkají jeho povolání. Kdybych byl na místě pana Křečka, uvažoval bych zda nemám požádat o pomoc ombudsmana.
Jenže toho my už nemáme.
Dodávám: Tomáš pro ni navíc vymyslel nové jméno - ombudsmáňa…