PONDĚLNÍ GLOSY 17.02.2014

Miroslava Macka
Z posledních statistik Norského statistického úřadu (SSB) vyplývá, že nejpopulárnějším jménem, které rodiče dávají svým novorozeným chlapcům, je Muhammad. Zjištění se týká všech čtrnácti variant, které toto jméno má. V Oslu, hlavním městě Norska, patří toto jméno asi dvaceti tisícům narozených chlapců, což je přímý důsledek přítomnosti nadměrného množství imigrantů.
SSB dále uvádí, že do patnácti let bude v Oslu z předpokládaného počtu 800 000 obyvatel etnických Norů menšina. Podle předpovědí SSB budou Norové v celém Norsku menšinou do třiceti let. To znamená, že někdy kolem roku 2044se Norsko stane muslimskou zemí.

Citace z delšího textu švédského firemního konzultanta, který uveřejnil Pravý prostor:
To, co lze nyní ve Švédsku pozorovat, je dokonale logickým důsledkem existence sociálního státu: poskytováním dávek a výhod, a tedy zbavením individua odpovědnosti za vlastní život, vznikl jedinec zcela nový nedospělý, nezodpovědný a závislý. Sociální stát tak dal vzniknout populaci jedinců, kteří jsou psychologicky a morálně trvale dětmi stejně jako když rodiče nikdy nevystaví děti problémům, zodpovědnosti a potřebě nacházet vlastní řešení, budou jejich rozmazlení potomci věčně trpět nedostatkem a stále něco vyžadovat.

Přítel Z. Š. mi napsal:
Sněmovna v úvodním kole projednávání podpořila předlohu, podle níž by se mělo zvýšit sociální stipendium na vysokých školách o 480 na 2 100 korun měsíčně.
Tak stát se sere do všeho a ještě k tomu plošně a blbě. Kromě toho, že neříká, kde a komu se na to vezme, nedokáže ani to sociální stipendium udělat jako motivační nástroj. Vůbec by do toho neměl stát zasahovat .
Naopak průmysl ústy svých svazů ječí jak pominutý, že školy chrlí ekonomy, filozofy a právníky, když jim chybí inženýři, strojaři, obsluhy těch nejmodernějších linek a strojů. Ti by se měli masově a organizovaně chopit příležitosti a sociální ( třeba pod názvem podnikové) stipendium by mohli nabídnout těm chytrým a nadějným chudším studentům, kteří půjdou na školu, kterou průmysl potřebuje a kteří jim za to podepíší, že po studiu pro ně budou pracovat. I za těch komoušů to takhle fungovalo (byl jsem jedním z těch chudších, kteří si takovéto stipendium vyběhali, dostudovali a taky se upsali - tohoto nelituji).
Nevidím prostě důvod k tomu, aby stát řešil situaci chudého studenta, kterému za peníze všech pomůže k třeba titulu „Diplomovaný specialista“ v oboru cestovního ruchu, marketingové komunikace, nebo magistra, či doktora politologie. Takových zbytných dnes je...