ÚTERNÍ GLOSY 11.02.2014

Miroslava Macka
Zpráva:
Nový předseda ODS Petr Fiala prozradil, čím by měla ODS znovu zpět získat své voliče - měla by oslovit všechny lidi, kteří chtějí pracovat a vytvářet hodnoty.
Dodávám:
Pak bohužel logicky nemůže nikdy získat víc, než devět, deset procent hlasů.

Z dluhů po manželovi či manželce se nevyvážete, musíte je zaplatit v plné výši. A nepomůže Vám ani předmanželská smlouva.
Tak si holt užívejte nového občanského zákoníku…

A už je tady úvaha, že Švýcaři, kteří hlasovali pro omezení přistěhovalectví, se hluboce mýlí, neboť jich se argumenty, že jim cizinci berou práci a zdražují nájmy netýká, když jde převážně o venkovské voliče.
Domnívám se však, že těm lidem jde o něco jiného: uchovat Švýcarsko coby čistou, uklizenou, spořádanou zemi. Každý přece, kdo zná Švýcarsko déle, si musel všimnout, jak se podepsaly zvyšující se počty imigrantů na výše zmíněných atributech.

Čtenář glos P. V. mi napsal ke včerejší glose o praktikách nemocnic:
Třeba na Homolce to jeli takhle přesně, jen bych vynechal, že vlastně všichni, neb to tak není a všichni ani neměli tu možnost (jiná věc je, že Homolku vytuneloval management a teď se potácí před bankrotem a možná ji vizionářsky připojí k Motolu (pokolikáté už?)).
Tu šanci přirazit si měli jen ti, kteří pracují s dražším materiálem, aby mělo vyvádění smysl.

Jiří Payne:
Aféra odposlechnutého telefonátu mezi USA a EU přináší jeden úžasný postřeh do české kotliny:
U nás eurohujeři stále dokola tvrdí, jak nesmíme pochybovat o EU a jak celý svět na rozdíl od nás bere EU vážně. A nejednou se ukazuje, že americké ministerstvo zahraničí dokáže tváří v tvář do Brusele povědět: FUCK THE EU! Hledáme heslo do volební kampaně a Amerika nám ho vzkázala! Pomůže to porazit eurohujery ve všech státech EU! Konečně máme celoevropské heslo, které spojuje všechny kritiky bruselské byrokracie.

Opsáno z facebooku:
Spousta manželských párů má problém na stáří se snést. Jen málokomu se ovšem podaří odkopnout manželku na velvyslanectví do Bratislavy.