PÁTEČNÍ GLOSY 31.01.2014

Miroslava Macka
Netušil jsem, že tak záhy budu muset dát za pravdu ministryni Marksové – Tominové, nicméně stalo se. Včera totiž na kameru pravila: Téměř každý občan má v nějakém úseku svého života co do činění s ministerstvem práce a sociálních věcí.
Bohužel, dodávám. Ani slovem se ovšem nezmínila, co proti tomu hodlá dělat.
Obávám se totiž, že záhy bude mít každý občan zcela celý život co dočinění s tímto přerozdělovacím ministerstvem…

Zahlédl jsem včera v televizi Jiřího Dienstbiera mladšího, kterého si pamatuji z kraje devadesátých let z Federálního shromáždění coby kolegu - ušatého blábolivého mladíčka.
Lidé se ovšem v toku času mění: dnes to už není mladíček a také lehce prošedivěl.

Zpráva:
Ministr pro lidská práva a šéf vládních legislativců Jiří Dienstbier (ČSSD) se chystá v úřadu vlády rozšířit dosavadní lidskoprávní sekci.
Dodávám: I kdyby snad padli všici, vstanou noví úředníci, rudý prapor zavlaje!

Solidní rozpočet dle Rusnoka = rozpočet se schodkem více než 100 miliard korun. To už je zřetelný výsměch!

Čtenář glos E. mi napsal:
Dle Kosmase kníže český Boleslav pravil léta Páně 999 na smrtelné posteli svému synovi:
„O minci dbej, však skrovně a neměň podobu její. Neboť obec, byť mocně vzrostla lichou podobou mince, rychle bude obrácena vniveč.“


Čtenář glos T. K. mi napsal:
Nedávno se v naší jídelně objevil tento nápis:

Vážení klienti,
vzhledem k požadavkům Nařízení Evropského parlamentu (ES č.852/2004) a především přílohy II., kapitoly V., odst. 1 pís. a,b,c, je provozovatel stravovací služby povinen zajistit čisté a případně desinfikované nádoby určené na hotové pokrmy .

Jedná se v tomto případě o donesené vlastní nádoby našich zákazníků, které jsou podávány obsluze přes výdejní pult. Dle nařízení by měly být všechny přinesené nádoby ve stravovacím provoze přemyty a následně naplněny hotovým pokrmem. Tento způsob je pro Vás, zákazníky nekomfortní a stravovací provoz by tím byl i zahlcen.
Prosíme tedy, nevyžadujte po obsluze ve výdejním úseku servírování hotových pokrmů do jídlonosičů ani jiných donesených nádob.
Rádi Vám pokrm naservírujeme na jídelní talíř a vy si pokrm do donesených nádob přendáte na jídelním stole nebo Vám můžeme nabídnout jednorázové nádoby určené na pokrmy.
Děkujeme za pochopení.


Čeština je jazyk vtipný aneb opsáno z mailu:

Lustrát Babiš…

Marksismus - tominismus…